Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to ca translation catalogue (1113 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
ca: #1 del plugin de mapes per a WordPress

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
ca: %1$s marcadors afegits, %2$s marcadors actualitzats, %3$s marcadors ignorats, %4$s errors

en: (no name)
ca: (sense nom)

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: <a href="%1$s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
ca: <a href="%1$s">Si us plau renovi el seu accés a actualitzacions i suport per mantenir el seu plugin al dia i segur </a>.

en: A map with ID %1$s does not exist.
ca: No existeix el mapa amb ID %1$s.

en: A marker with ID %1$s does not exist.
ca: No existeix un marcador amb el ID %1s

en: AJAX request
ca: crida AJAX

en: API key missing
ca: Falta la clau API

en: API key required
ca: Es necessita una clau API

en: Access to updates and support valid until
ca: Accés a actualitzacions i suport vàlids fins

en: Action
ca: Acció

en: Activate
ca: activar

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Map
ca: Afegir el mapa

en: Add basemap
ca: Afegiu mapa bàsic

en: Add close button
ca: Afegeix el botó tancar

en: Add filter
ca: Afegeix filtre

en: Add from GeoJSON
ca: Afegir de GeoJSON

en: Add map
ca: Afegeix un mapa

en: Add maps
ca: Afegeix mapes

en: Add marker
ca: afegeix el marcador

en: Add markers
ca: Afegeix un marcador

en: Add new layer
ca: Afegeix una capa nova

en: Add new map
ca: Afegeix un mapa nou

en: Add new marker
ca: Afegeix un marcador nou

en: Add or edit map
ca: Afegiu o editeu el mapa

en: Add or edit marker
ca: Afegeix o edita el marcador

en: Add overlay
ca: Afegeix una superposició

en: Add popup to track
ca: Afegir finestra emergent al rastreig

en: Add/edit custom layer
ca: Afegir / editar la capa personalitzada

en: Added shapes
ca: Formes afegides

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
ca: És molt senzill afegir una traducció nova o actualitzar-ne una - visiteu % per a més informació!

en: Address
ca: Adreça

en: Adds a map shortcode.
ca: Afegeix un shortcode del mapa.

en: Admin area
ca: Àrea d’administració

en: Advanced
ca: Avançat

en: Affiliate ID
ca: ID d'afiliat

en: Affiliates
ca: Afiliats

en: Afrikaans
ca: Africaans

en: Albanian
ca: Albanès

en: All maps
ca: Tots els mapes

en: All markers
ca: Tots els marcadors

en: All markers except from these maps
ca: Tots els marcadors excepte d'aquests mapes

en: Allowed file types
ca: Tipus de fitxer permesos

en: Also load shapes for added filters
ca: També carregar formes per als filtres afegits

en: Always
ca: Sempre

en: Amharic
ca: Amhàric

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
ca: Es necessita una clau API si voleu utilitzar Bing Maps. Per obtenir més informació sobre com obtenir una clau d'API, visiteu %1$s .

en: An installation of Maps Marker Pro %1$s was detected.
ca: S'ha detectat una instal·lació de Maps Marker Pro %1$s .

en: An older installation of Maps Marker Pro was detected.
ca: S'ha detectat una instal·lació anterior de Maps Marker Pro.

en: An unknown error has occured
ca: Hi ha hagut un error desconegut

en: App Code
ca: Codi de l'aplicació

en: App ID
ca: Identificador de l'aplicació

en: App icon URL
ca: URL de la icona de App

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply settings to all maps
ca: Aplicar la configuración a tots els mapes

en: Apply settings to all markers
ca: Aplicar la configuració a tots els marcadors

en: Apply settings to all markers assigned to these maps (will not apply to markers added via filters)
ca: Aplicar la configuració als marcadors assignats a aquests mapes (no s'aplicarà als marcadors afegits via filtres)

en: Apply settings to these maps
ca: Aplicar la configuración a aquests mapes

en: Apply settings to these markers
ca: Aplicar la configuració a aquests marcadors

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arabic (Saudi Arabia)
ca: Àrab (Aràbia Saudita)

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
ca: Estas segur de que vols aplicar les capes escollides als mapes seleccionats? Tingues en compte que no es pot desfer.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
ca: Estàs segur de que vols aplicar les configuracions escollides als mapes seleccionats? Tingues present que no es pot tornar enrera.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
ca: Estàs segur que vols aplicar la configuració escollida als marcadors seleccionats? No es pot tornar enrera.

en: Are you sure you want to delete the map with ID %1$s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el mapa amb ID %1$s ?

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
ca: Segur que voleu suprimir el marcador amb l'ID %1$s

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
ca: Estàs segur que vols esborrar les icones seleccionades? No es pot tornar enrera!

en: Are you sure you want to delete this marker?
ca: Segur que voleu suprimir aquest marcador?

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
ca: Estàs segur de que vols substituir aquestes icones? Tingues present que no es pot tornar enrera.

en: Are you sure you want to reset the settings to their defaults? This cannot be undone!
ca: Esteu segur que voleu restablir la configuració per defecte? Això no es pot desfer!

en: Are you sure?
ca: Estàs segur?

en: Armenian
ca: Armeni

en: Ascending
ca: ascendent

en: Assign all unassigned markers to a map
ca: Assigna tots els marcadors no assignats a un mapa

en: Assign markers
ca: Assigna marcadors

en: Assign markers to this map
ca: Assigna marcadors a aquest mapa

en: Assign the selected markers to the map with ID %1$s
ca: Assigna els marcadors seleccionats al mapa amb ID %1$s

en: Assigned to map
ca: Assignat al mapa

en: Assignment mode
ca: Mode d'assignació

en: Assignments
ca: Assignacions

en: Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into content, the shortcode on these pages has to be changed manually. Otherwise, these maps will not be show!
ca: Atenció: si canvieu el shortcode després d'haver incorporat els codis curts al contingut, el codi breu d'aquestes pàgines s'ha de canviar manualment. En cas contrari, aquests mapes no es mostraran.

en: Attribution
ca: Atribució

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
ca: Text d’atribució que es mostrarà al mapa quan la capa està activa

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
ca: Autenticació per a clients de plans premium d'API de Google Maps

en: Authentication method
ca: Mètode d'autentificació

en: Auto close
ca: Tancar automàticament

en: Automatic (use WordPress default)
ca: automàtic (fes servir el WordPress de manera predeterminada)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
ca: Automàtic (utilitzeu la configuració d'idioma de WordPress)

en: Automatic (use the browser language setting)
ca: Automàtic (utilitza la configuració de l'idioma del navegador)

en: Available placeholders
ca: Marcatges disponibles

en: Available providers
ca: Proveïdors disponibles

en: Avoid highways
ca: Evita autopistes

en: Avoid tolls
ca: Evita peatges

en: Azerbaijani (Latin)
ca: Azerbaidjan (Llatí)

en: Background color
ca: Color de fons

en: Backup and restore
ca: Còpia de seguretat i restaurar

en: Backup completed successfully
ca: La còpia de seguretat s'ha completat correctament

en: Backup or restore database
ca: Base de dades de còpia de seguretat o restauració

en: Backup or restore settings
ca: Opcions de la còpia de seguretat

en: Backup, restore & reset
ca: Còpia de seguretat, restauració i restabliment

en: Bangla (India)
ca: Bangla (Índia)

en: Basemap
ca: Mapa base

en: Basemaps
ca: Mapes base

en: Basque
ca: Basc

en: Batch update layers
ca: Capes d’actualització per lots

en: Batch update map settings
ca: Configuració del mapa d’actualització per lots

en: Batch update markers
ca: Actualització dels marcadors per lots

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions on %1$s for a guideline on how to deal with the most common issues.
ca: Abans de publicar un nou tiquet de suport, seguiu les instruccions de %1$s per obtenir una pauta sobre com tractar els problemes més freqüents.

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Below
ca: Baix

en: Below are your current settings, encoded in JSON. Use copy and paste to create or restore a backup.
ca: A continuació, es mostren les configuracions actuals, codificades en JSON. Utilitzeu còpia i enganxa per crear o restaurar una còpia de seguretat.

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel. Use these versions at your own risk, as they might be unstable, and please use the <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk</a> for feedback.
ca: La prova beta està activada: les actualitzacions es descarregaran des del canal de llançament beta. Utilitzeu aquestes versions al vostre risc, ja que podrien ser inestables, i utilitzeu la <a href="%1$s" target="_blank"> l'assistència </a> per obtenir informació.

en: Bevel
ca: Bisell

en: Bicycle
ca: Bicicleta

en: Bing Maps (worldwide)
ca: Bing Maps (mundial)

en: Bing Maps API key
ca: Clau API dels mapes de Bing

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Bosnian (Latin)
ca: Bosni (Llatí)

en: Bottom
ca: Inferior

en: Bounce at zoom limits
ca: Rebot als límits de zoom

en: Bounds
ca: Límits

en: Bounds will be in pixels with a top-left origin
ca: Els límits seran en píxels amb origen a l'angle superior esquerre

en: Bounty Hunters wanted - find security bugs to earn cash and licenses!
ca: Bounty Hunters volia: trobar errors de seguretat per guanyar diners en efectiu i llicències!

en: Box zoom
ca: Caixa de zoom

en: Breakpoint
ca: Punt d'interrupció

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Burmese
ca: Birmà

en: Buttons
ca: Botons

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: Car
ca: Cotxe

en: Catalan
ca: Català

en: Catalan Spanish
ca: Català

en: Center
ca: Centre

en: Center on map
ca: Centrar al mapa

en: Central Curdish
ca: Curdish Central

en: Change
ca: Canviar

en: Change icon
ca: Canviar la icona

en: Change marker icon
ca: Canvia la icona del marcador

en: Change settings
ca: Canvia la configuració

en: Change units
ca: Canviar unitats

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: Changelog could not be loaded, please try again later.
ca: No s'ha pogut carregar Changelog, torneu-ho a provar més tard.

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter country codes (%1$s).
ca: Canvia els paisos on cercar. Pots passar una llista de codis de pais de dues separats per comes (%1$s).

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter or three-letter country codes (%1$s).
ca: Canvia els paisos on cercar. Pots passar una llista de codis de pais de dues o tres lletres separats per comes (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
ca: Canvia l'idioma dels resultats. Podeu passar codis de país de dues lletres ( %1$s ).

en: Changes the language of the results. You can pass an IETF language tag (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).
ca: Canvia l'idioma dels resultats. Pots passat una etiqueta d'idioma IETF (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).

en: Check migration
ca: Comproveu la migració

en: Chinese
ca: Xinès

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Chinese (simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Choose
ca: Trieu

en: Circle
ca: cercle

en: Clear measurements
ca: Netejar mesurements

en: Clear measurements on stop
ca: Esborrar mesures quan s'atura

en: Click and drag to <b>move point</b>
ca: Feu clic i arrossegueu per <b>moure el punt</b>

en: Click behavior in view
ca: Acció del clic dins la vista

en: Click behavior out of view
ca: Acció del clic fora de la vista

en: Click here for more info
ca: Clic aquí per a mes informació

en: Click to <b>finish line</b>
ca: Feu clic per <b>finalitzar línea</b>

en: Close
ca: Tancar

en: Collapsed
ca: col·lapsat

en: Collapsed height
ca: Alçada col·lapsada

en: Collapsed on mobile
ca: Colapsat en mòvil

en: Collapsed width
ca: Ample col·lapsat

en: Columns
ca: Columnes

en: Comma-separated list of bounds
ca: Llista de límits separada per comes

en: Comma-separated list of layers to show
ca: Llista de capes separades per comes per mostrar

en: Comma-separated list of styles
ca: Llista de estils separada per comes

en: Components
ca: components

en: Condensed
ca: Condensat

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: Could not parse settings
ca: No s'ha pogut analitzar la configuració

en: Could not retrieve file
ca: No s'ha pogut recuperar l'arxiu

en: Count
ca: Compte

en: Countries
ca: paisos

en: Created
ca: Creat

en: Created by
ca: L'ha creat

en: Created on
ca: L'ha creat el

en: Created on %1$s by %2$s
ca: Creat el %1$s per %2$s

en: Credentials missing or incomplete
ca: Falten les credencials o estan incomplertes

en: Croatian
ca: Croat

en: Culture parameter
ca: Paràmetre de cultura

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom JavaScript
ca: JavaScript personalitzat

en: Custom layers
ca: Capes personalitzades

en: Custom marker shadow URL
ca: URL del marcador personalitzat d'ombra

en: Czech
ca: Xec

en: Daily
ca: Diàriament

en: Danish
ca: Danès

en: Data by
ca: Dades de

en: Data migration
ca: Migració de dades

en: Data migration completed successfully
ca: La migració de dades s'ha completat correctament

en: Database API
ca: API de base de dades

en: Database error
ca: error de base de dades

en: Database reset successfully
ca: La base de dades s'ha restablit correctament

en: Default culture
ca: Cultura predeterminada

en: Default language
ca: Idioma predeterminat

en: Default order by
ca: Ordre predeterminat per

en: Default sort order
ca: Ordre predeterminat

en: Default sorting
ca: Classificació per defecte

en: Delay in milliseconds between character inputs before a request to the geocoding provider is sent.
ca: Retard en milisegons entre les entrades de caràcters abans d'enviar una sol·licitud al proveïdor de geocodificació.

en: Delete
ca: suprimeix

en: Delete all maps
ca: Esborrar tots els mapes

en: Delete all markers
ca: Esborrar tots els marcadors

en: Delete map
ca: Suprimeix el mapa

en: Delete maps and assign markers to this map
ca: Elimineu mapes i assigneu marcadors a aquest mapa

en: Delete maps and assigned markers
ca: Esborrar mapes i els marcadors assignats

en: Delete maps and unassign markers
ca: Eliminar mapes i marcadors assignats

en: Delete marker
ca: Suprimeix el marcador

en: Delete markers
ca: suprimeix el marcador

en: Delete other maps
ca: Suprimeix altres mapes

en: Delete other markers
ca: Suprimiu altres marcadors

en: Delete selected
ca: Esborrar els seleccionats

en: Delete the selected maps and assign all their markers to the map with ID %1$s
ca: Suprimeix els mapes seleccionats i assigna tots els marcadors al mapa amb l'ID %1$s

en: Delete the selected maps and their markers?
ca: vols esborrar els mapes seleccionats i els seus marcadors?

en: Delete the selected maps and unassign their markers?
ca: Voleu suprimir els mapes seleccionats i desassignar-ne els marcadors?

en: Delete the selected markers?
ca: Eliminar els marcadors seleccionats?

en: Descending
ca: descendent

en: Description
ca: Descripció

en: Direction
ca: Direcció

en: Directions
ca: Com arribar

en: Directions provider
ca: Proveïdor d'indicacions

en: Disable at zoom
ca: Desactivar al fer zoom

en: Disabling this option allows you to display unfiltered popups and is only recommended if special HTML tags are needed.
ca: Deshabilitant aquesta opció et permet mostrar finestres emergents de text sense filtrar, només es recomana si es necessiten etiquetes HTML especials

en: Distance
ca: Distància

en: Distance precision
ca: Precisió de distància

en: Distance unit
ca: Unitat de distància

en: Distance units
ca: Unitats de distància

en: Distribute the license key to all subsites
ca: Distribueix la clau de llicència a tots els subllocs

en: Double click zoom
ca: Zoom mitjançant doble clic

en: Download
ca: descarregar

en: Dragging
ca: Arrossegant

en: Draw
ca: Dibuix

en: Draw circle
ca: Dibuixar cercle

en: Draw marker
ca: Dibuixar marcador

en: Draw radius
ca: Dibuixa el radi

en: Duplicate maps
ca: Mapes duplicats

en: Duplicate maps and assign the same markers
ca: Duplicar els mapes i asignar els mateixos marcadors

en: Duplicate markers
ca: Marcadors duplicats

en: Duplicate the selected maps and assign their respective markers?
ca: Duplicar els mapes seleccionats i asignar els seus marcadors respectius?

en: Duplicate the selected maps?
ca: Duplicar els mapes seleccionats?

en: Duplicate the selected markers?
ca: Duplicar els marcadors seleccionats?

en: Duration
ca: Duració

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dutch (Netherlands)
ca: Holandès (Holanda)

en: Edge buffer tiles
ca: Tilòfons de vora

en: Edit
ca: Edita

en: Edit map
ca: Edita el mapa

en: Edit marker
ca: Edita el marcador

en: Edit other maps
ca: Editeu altres mapes

en: Edit other markers
ca: Editeu altres marcadors

en: Edit post
ca: Edita publicació

en: Elevation
ca: Elevació

en: Elevation chart
ca: Taula d'elevació

en: Email
ca: E-mail

en: Embedded map - show in fullscreen mode
ca: Mapa incrustat: es mostra a la pantalla completa

en: Enable
ca: Habilitat

en: Enable / disable
ca: Activar / desactivar

en: End
ca: Fi

en: End icon
ca: Incona de final

en: English
ca: Anglès

en: English (Australian)
ca: Anglès (Australià)

en: English (Great Britain)
ca: Anglès (Gran Bretanya)

en: English (United Kingdom)
ca: Anglès (Gran Bretanya)

en: English (United States)
ca: Anglès (Estats Units)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
ca: Introduïu la vostra identificació d'afiliat per substituir el vincle de nou de MapsMarker.com predeterminat a tots els mapes amb el vostre enllaç d'afiliat personal, que us permet rebre comissions fins a un 50% de les vendes de la versió professional.

en: Error: The local key is invalid for this license.
ca: Error: La clau local no és vàlida per a aquesta llicència.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
ca: Error: La clau de llicència local ha estat manipulada o no és vàlida.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
ca: Error: La clau de llicència local és invàlida per a aquesta ubicació.

en: Error: This license has an invalid status.
ca: Error: aquesta llicència té un estat no vàlid.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
ca: Error: Aquesta llicència ha estat suspesa. Això sol succeir quan algú intenta registrar una segona llicència de prova per al mateix domini. <a href="%1s" target="_blank">Si us plau, feu clic aquí per obtenir una llicència sense caducitat per aquest domini. </a>

en: Error: This license is pending review.
ca: Error: Aquesta llicència està pendent de revisió.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to version %3$s or older</a>.
ca: Error: Aquesta versió del connector es va alliberar després que el seu accés de descàrrega expirés. Si us plau, <a href="%1$s" target="_blank">renovi la descàrrega i l'accés de suport</a> o <a href="%2$s" target="_blank">retornar a la versió %3$s o anterior </a>.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
ca: Error: no s'ha pogut obtenir una nova clau de llicència local. Consulteu %s per obtenir més informació

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
ca: Error: el mapa no s'ha pogut carregar: un mapa amb ID %1$s no existeix. Poseu-vos en contacte amb el propietari del lloc.

en: Error: map could not be loaded - a marker with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
ca: Error: el mapa no s'ha pogut carregar: un marcador amb ID %1$s no existeix. Poseu-vos en contacte amb el propietari del lloc.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
ca: Error: el mapa no s'ha pogut carregar. Codi breu no vàlid. Poseu-vos en contacte amb el propietari del lloc.

en: Error: map could not be loaded - invalid type. Please contact the site owner.
ca: Error: no s'ha pogut carregar el mapa: el tipus no vàlid. Poseu-vos en contacte amb el propietari del lloc.

en: Estonian
ca: Estonià

en: Evenodd
ca: Parell Senar

en: Example
ca: Exemple

en: Example link for map with ID 1: %1$s
ca: Enllaç d'exemple per a mapa amb ID 1: %1$s

en: Example link to fullscreen map with ID 1: %1$s
ca: Enllaç d'exemple a l'ID del mapa de pantalla completa 1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
ca: Enllaços d'exemple per a mapes amb ID 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
ca: Excloure els marcadors especificats

en: Exit fullscreen
ca: Sortir de pantalla complerta

en: Expanded
ca: Expandit

en: Export as GeoJSON
ca: Exporta com a GeoJSON

en: Export as GeoRSS
ca: Exporta com a GeoRSS

en: Export as KML
ca: Exporta com a KML

en: Export completed successfully
ca: L'exportació s'ha completat correctament

en: Export endpoint
ca: Exporta el punt final

en: Export markers
ca: Exportar marcadors

en: External URLs require an "allow origin" header
ca: Els URL externs requereixen una capçalera  "permetre l'origen "

en: Failed to send request
ca: Error a l'enviar la sol·licitud

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
ca: El fil de subscripció no es pot llegir, intenteu-ho més tard o llegiu les darreres entrades del bloc a %1$s.

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
ca: Arxiu (tots els marcadors s'assignaran d'acord a la seva infomació d'assignació a l'arxiu)

en: File could not be parsed
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer

en: File could not be read
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer

en: File could not be written
ca: No s'ha pogut escriure l'arxiu

en: File missing
ca: Falta el fitxer

en: File not found
ca: Arxiu no trobat

en: File type
ca: Tipus d'arxiu

en: Filename missing
ca: Falta el nom del fitxer

en: Filipino
ca: Filipí

en: Fill
ca: Omple

en: Fill color
ca: Omple el color

en: Fill opacity
ca: Ompliu l'opacitat

en: Fill rule
ca: Regla d'ompliment

en: Filter mode
ca: Mode de filtre

en: Filters
ca: Filtres

en: Filters control
ca: Control de filtres

en: Find a location
ca: Trobeu una ubicació

en: Finnish
ca: Finès

en: First name
ca: Nom

en: Fit all markers
ca: llista tots els marcadors

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
ca: Fixat (tots els marcadors s'assignaran als mapes seleccionats, fins i tot si tenen informació d'assignació al fitxer)

en: Fixed zoom level
ca: Nivell de zoom fixat

en: Follow @MapsMarker on Twitter
ca: Segueix @MapsMarker a Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
ca: Segueix MapsMarker a Facebook

en: For a community-curated list of custom layers and WMS services, please visit %1$s.
ca: Per obtenir una llista de capes i serveis WMS comissats per la comunitat, visiteu %1$s .

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
ca: Per a una comparació dels proveidors de geolocalització prego visitar %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
ca: Per a un tutorial sobre com aconseguir la teva clau API de LocationIQ Geocoding, si et plau visita %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
ca: Per obtenir un tutorial sobre com obtenir la vostra clau d'API Geocoding MapQuest gratuïta, visiteu %1$s .

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
ca: Per obtenir un tutorial sobre com obtenir la vostra clau d’API de Geocodificació gratuïta TomTom, visiteu %1$s .

en: For full documentation and usage examples, please visit %1$s.
ca: Per la documentació complerta i exemples d'us visitar %1$s.

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
ca: Per mes detalls sobre la funcionalitat d'exportació i un tutorial sobre com convertir el fitxer de sortida a altres formats, visitar %1$s.

en: For more details about the import feature, file requirements and a tutorial on how to convert between formats, please visit %1$s.
ca: Per mes detalls sobre la funcionalitat d'importació, requeriments d'arxius i un tutorial sobre com convertir entre formats, visitar %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
ca: Per obtenir més informació sobre el programa d'afiliació de Maps Marker i sobre com obtenir el vostre identificador d'afiliat, visiteu %1$s .

en: For terms of services, pricing, usage limits and a tutorial on how to register a Google Geocoding API key, please visit %1$s.
ca: Per als termes de serveis, preus, límits d'ús i un tutorial sobre com registrar una clau d'API de Google Geocoding, visiteu %1$s .

en: For terms of services, pricing, usage limits and more please visit %1$s.
ca: Per a termes de serveis, preus, límits d'ús i més, visiteu %1$s .

en: Free trial license valid until
ca: La llicència de prova gratis és vàlida fins:

en: French
ca: Francès

en: French (Canada)
ca: Francès (Canadà)

en: French (France)
ca: Francès (França)

en: From
ca: Des de

en: Fullscreen
ca: A pantalla completa

en: Fullscreen button
ca: Botó de pantalla completa

en: Fullscreen endpoint
ca: Punt final de pantalla completa

en: Fullscreen map
ca: mapa a pantalla completa

en: GPX URL
ca: URL GPX

en: GPX control
ca: Control GPX

en: GPX download
ca: Descàrrega de GPX

en: GPX download button
ca: Botó de descàrrega de GPX

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Ruta GPX <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Ruta GPX <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
ca: Traces GPX

en: Galician
ca: Galleg

en: Geo sitemap endpoint
ca: Punt final del mapa geogràfic

en: GeoJSON button
ca: Botó GeoJSON

en: GeoJSON export
ca: Exportació de GeoJSON

en: GeoRSS export
ca: Exportació de GeoRSS

en: GeoRss button
ca: Botó GeoRSS

en: Geocoding
ca: Geocodificació

en: Geocoding bounds
ca: Geocodificació límits

en: Geocoding control
ca: control de geocodificació

en: Geocoding error
ca: Error de geocodificació

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
ca: Geocoding és el procés de transformar una descripció d'una ubicació, com una adreça, nom o lloc, a una ubicació a la superfície terrestre.

en: Geocoding provider
ca: Proveïdor de Geocodificació

en: Geocoding settings
ca: Ajustos de geocodificació

en: Geolocation error
ca: Error de geolocalització

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: German (Germany)
ca: Alemany (Alemanya)

en: Gesture handling
ca: Maneig de gestos

en: Get a non-expiring license key
ca: Obtenir una clau de llicència sense caducitat

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
ca: Obteniu una clau de llicència inexplicable a %1$s i activeu la clau de la llicència a continuació:

en: Get directions
ca: Com arribar

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
ca: Activar o desactivar globalment els punts finals d'exportació GeoJSON, KML i GeoRSS per a tots els mapes

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
ca: Globalment, habilita o desactiva el punt final de pantalla completa per a tots els mapes.

en: Globally enables or disables the geo sitemap endpoint %1$s
ca: Activar o desactivar globalment el ount final del mapa geogràfic %1$s

en: Google Maps (worldwide)
ca: Google Maps (mundial)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
ca: Nomes per usuaris de plans Premium de la API de Google Maps

en: Google Maps JavaScript API key
ca: Clau de la API JavaScript de Google Maps

en: Google styles
ca: Estils de Google

en: Greek
ca: Grec

en: Grid lines color
ca: Color de les línees de graella

en: HERE Maps API key
ca: Clau API de HERE Maps

en: HTML filter for popups
ca: Filtre HTML per finestres emergents

en: Header and data size mismatch at row %1$u
ca: La capçalera i la mida de les dades no coincideixen a la fila %1$u

en: Health check
ca: Prova de bon estat

en: Heart rate
ca: Freqüència cardíaca

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height
ca: Alçada

en: Height of the icons in pixels.
ca: Alçada de les icones en píxels.

en: Height of the shadow icon in pixels.
ca: Alçada de la icona d'ombra en píxels.

en: Help & Support
ca: Ajuda i suport

en: Help translate Maps Marker Pro
ca: Ajuda a traduir Maps Marker Pro

en: Helpdesk
ca: Taulell d'ajuda

en: Here you can set the backend capabilities for each user role. Administrators always have all capabilities.
ca: Aquí podeu configurar les funcions de la màquina per a cada funció d'usuari. Els administradors sempre tenen totes les capacitats.

en: Hide changelog
ca: amaga registre de canvis

en: Hide fields with no value
ca: Amagar els camps sense valor

en: Hide minimap
ca: Amaga minimapa

en: Hourly
ca: Cada hora

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
ca: La freqüència amb què els mapes poden canviar. Aquest valor proporciona informació general als motors de cerca i pot no correspondre exactament amb la freqüència amb què rastregen la pàgina. Informació addicional disponible a %1$s .

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hybrid
ca: Híbrid

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
ca: He llegit les <a href="%1$s" target="_blank">Condicions del servei</a> i <a href="%2$s" target="_blank">Política de privacitat</a> .

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icon
ca: Icona

en: Icon anchor
ca: Àncora d'icona

en: Icon replaced successfully
ca: La icona s'ha substituït correctament

en: Icon size
ca: Mida de la icona

en: Icon to replace
ca: Icona a substituir

en: Icons
ca: Icones

en: If a popup text is set, it will appear here
ca: Si s'estableix un text emergent, apareixerà aquí

en: If empty, "WordPress Address (URL)" - %1$s - will be used.
ca: Si es deixa buit s'usarà "Adreça WordPress (URL)" - %1$s.

en: If empty, the entire planet will be searched.
ca: Si està buit, es busca tot el planeta.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
ca: Si està buit, s'utilitzarà l'idioma establert a WordPress.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
ca: Si està habilitat, s'afegirà un botó  "Insereix un mapa " per sobre de l'editor de TinyMCE a les pantalles d'edició de pàgines i pàgines per cercar i inserir mapes fàcilment.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, KML links will automatically be added to the sitemap.
ca: Si està habilitat, i el plugin %1$s està actiu, els enllaços KML s'afegiran automàticament al mapa de lloc.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, the geo sitemap will automatically be added to the sitemap index.
ca: Si està activat i el complement %1$s està actiu, el mapa de llocs geològics s'afegirà automàticament a l'índex del mapa del lloc.

en: If enabled, maps will only be loaded after they become visible in the viewport.
ca: Si està activat, els mapes només es carregaran després de fer-los visibles en la finestra.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
ca: si està activat, les finestres emergents només es carregaran quan siguin necessàries.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
ca: Si està habilitat, mostra un menú desplegable a la barra d'administració de Wordpress.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
ca: mostra un giny al tauler d'administració el qual llista les darreres entrades i marcadors de mapsmarker.com

en: If enabled, unsupported code tags are stripped from popups to prevent injection of malicious code.
ca: Si està habilitat, les etiquetes de codi no compatibles queden eliminades de les finestres emergents per evitar la injecció de codi maliciós.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
ca: Si està seleccionat, només es carregaran els mosaics dins d'aquests límits

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
ca: Si la descàrrega no s'inicia automàticament, <a href="%1$s"> feu clic aquí </a>

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
ca: Si la llista està fixada a dreta o esquerra i l'amplada del mapa cau per sota d'aquest valor, la llista es mostrarà a sota del mapa

en: If you are a Google Maps APIs Premium Plan customer, please change the authentication method above to "%1$s" and fill in the credentials below, which you received in the welcome email from Google.
ca: Si sou client del Pla Premium d'API de Google Maps, canvieu el mètode d'autenticació anterior a  " %1$s " i empleneu les credencials següents, que heu rebut al correu electrònic de benvinguda de Google.

en: If you have any issues with your license, please <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
ca: Si té algun problema amb la seva llicència, <a href="%1$s" target="_blank"> obri un nou tiquet de suport </a>!

en: If you have any questions or experience issues, please use one of the following support channels.
ca: Si teniu cap pregunta o problemes d'experiència, utilitzeu un dels següents canals de suport.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first.
ca: Si voleu copiar els mapes existents a aquesta versió, primer heu d'actualitzar la instal·lació antiga de Maps Marker Pro a la versió %1$s .

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first. For more information, please see the <a href="%2$s">data migration tool</a>.
ca: Si voleu copiar els mapes existents a aquesta versió, primer heu d'actualitzar la instal·lació antiga de Maps Marker Pro a la versió %1$s . Per obtenir més informació, consulteu la <a href="%2$s"> eina de migració de dades </a>.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
ca: Si voleu utilitzar Google Maps, heu de registrar una clau personal API JavaScript de Google Maps. Per a termes de serveis, preus, límits d'ús i més, visiteu %1$s .

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
ca: Si voleu utilitzar Mapes AQUÍ, heu de registrar un compte personal AQUÍ. Per obtenir un tutorial, condicions de servei, preus, límits d'ús i més, visiteu %1$s .

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
ca: Si voleu utilitzar TomTom Maps, heu de registrar un compte personal de TomTom. Per obtenir un tutorial, termes de serveis, preus, límits d’ús i molt més, visiteu %1$s .

en: If you would prefer to have no location bias, set the location to 0,0 and radius to 20000000 (20 thousand kilometers), to encompass the entire world.
ca: Si preferiu no tenir un biaix d'ubicació, estableixi la ubicació a 0,0 i ràdio a 20.000.000 (20 mil quilòmetres), per abastar el món sencer.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
ca: Si el vostre idioma encara no està completament traduït, us convidem a ajudar-vos a la plataforma de traducció basada en web:

en: Image format
ca: Format de la imatge

en: Imperial (metric)
ca: Imperial (mètrica)

en: Import markers
ca: Importar marcadors

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
ca: Important: si us plau feu clic al botó d'actualització al costat de la clau de llicència després de comprar una renovació per acabar la seva comanda.

en: In case of any issues, you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>.
ca: En cas de qualsevol problema sempre podeu <a href="%1$s">restablir la configuració del connector </a>

en: Inactive (API key required)
ca: Inactiu (es necessita una clau API)

en: Include specific maps
ca: Incloure mapes específics

en: Indicator line color
ca: Color de la línia de l’indicador

en: Indicator line width
ca: Amplada de la línia indicadora

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Inertia
ca: Inèrcia

en: Inertia deceleration
ca: Desacceleració per inèrcia

en: Inertia max speed
ca: Velocitat màxima d'inèrcia

en: Initial view
ca: Vista inicial

en: Insert map
ca: Insereix el mapa

en: Installation finished - you can now start creating maps!
ca: Instal·lació finalitzada - pots començar a crear mapes!

en: Integration
ca: Integració

en: Interaction
ca: Interacció

en: Interface language
ca: Llenguatge de la interfície

en: Invalid GeoJSON
ca: GeoJSON no vàlid

en: Invalid JSON
ca: JSON no vàlid

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid!

en: Invalid filename
ca: Nom d'arxiu no vàlid

en: Invalid format
ca: Format invàlid!

en: Invalid header row
ca: La fila de capçalera no és vàlida

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
ca: Clau de llicència no vàlida. La clau de llicència ha de começar per %1$s

en: Invalid map ID
ca: ID de mapa no vàlid

en: Invalid marker ID
ca: Identificador del marcador no vàlid

en: Invalid request
ca: Petició invàlida

en: Inverses Y-axis numbering for tiles
ca: Inverteix la numeració en eix Y de les rajoles

en: Irish
ca: Irlandès

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (Italy)
ca: Italià (Itàlia)

en: Japanese
ca: Japonès

en: JavaScript API
ca: API de JavaScript

en: JavaScript callback
ca: Callback de JavaScript

en: Jump to marker
ca: Saltar al marcador

en: Jump to marker and zoom
ca: Ves al marcaor i aproxima't

en: K'iche'
ca: K'iche '

en: KML button
ca: Botó KML

en: KML export
ca: Exportació de KML

en: Keep current zoom level
ca: Mantenir el nivel de zoom actual

en: Keyboard navigation
ca: Navegació per teclat

en: Keyboard pan delta
ca: Teclat pan delta

en: Knowledge base
ca: Base de coneixement

en: Korean
ca: Coreà

en: Language
ca: Idioma

en: Last name
ca: Cognoms

en: Latest available version:
ca: Darrera versió disponible:

en: Latest blog posts from %1$s
ca: Últimes entrades del blog de %1$s

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
ca: Latitud (sud), Longitud (oest), Latitud (nord), Longitud (est)

en: Latvian
ca: Letó

en: Layers
ca: Capes

en: Layers control
ca: Control de capes

en: Leave the API key empty if you want to authenticate using App ID and App Code.
ca: Si vols una autenticació usant App ID i codi d'APP, deixa buida la clau API

en: Left
ca: Esquerra

en: Legacy authentication
ca: Autenticació heretada

en: Libraries, services and images
ca: Biblioteques, serveis i imatges

en: License
ca: Llicència

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: License key missing
ca: Falta la clau de llicència

en: License registered to
ca: Llicència registrada per

en: License settings
ca: Configuració Llicència

en: Line cap
ca: Tapa de línia

en: Line color
ca: Color de línia

en: Line join
ca: Unir línia

en: Line width
ca: Amplada de línia

en: Link target
ca: Enllaç de destí

en: List
ca: Llista

en: List action
ca: Acció de llista

en: List all maps
ca: Mostra tots els mapes

en: List all markers
ca: Llista tots els marcadors

en: List settings
ca: Configuració de la llista

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Loading changelog, please wait ...
ca: S'està carregant la llista de canvis, espereu ...

en: Locate button
ca: Localitza el botó

en: Location
ca: Ubicació

en: Location biasing
ca: Biaix de localització

en: Location finder
ca: Cercador d'ubicacions

en: LocationIQ Geocoding API key
ca: Clau API de LocationIQ Geocoding

en: Locator
ca: Localitzador

en: Locator fill color
ca: Color del farcit del localitzador

en: Locator fill opacity
ca: Opacitat del fill del localitzador

en: Locator radius
ca: Ràdio de localització

en: Locator stroke
ca: Traç del localizador

en: Locator stroke color
ca: Color del traç del localizador

en: Locator stroke weight
ca: Pes del traç del localizador

en: Longitude
ca: Longitud

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Malay
ca: Malai

en: Malay (Malaysia)
ca: Malai (Malàisia)

en: Maltese
ca: Maltès

en: Manage GPX tracks
ca: Gestiona les traces GPX

en: Manage icons
ca: Gestionar icones

en: Map
ca: Mapa

en: Map ID missing
ca: Falta ID del mapa!

en: Map Icons Collection
ca: Col.lecció d'icones de mapes

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
ca: El mapa no es pot mostrar degut a una llicència no vàlida. Pots trobar mes informació a <a href="%1$s">pàgina de llicència</a>.

en: Map created with <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> could not be displayed because of an invalid license. Please contact the site owner for more details.
ca: El mapa creat amb <a href="%1$s" title=" %2$s "> Maps Marker Pro </a> no es pot mostrar a causa d'una llicència no vàlida. Per a més informació, poseu-vos en contacte amb el propietari del lloc.

en: Map dimensions
ca: Dimensions del mapa

en: Map lazy loading
ca: Mapa de càrrega lenta

en: Map missing
ca: Falta el mapa

en: Map not found
ca: No s'ha trobat el mapa

en: Map saved successfully
ca: Mapa guardat amb èxit

en: Map settings for new maps
ca: Configuració de mapes per a mapes nous

en: Map style
ca: Estil de mapa

en: Map tiles by
ca: Mapa de fitxes de

en: Map type
ca: Tipus de mapa

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
ca: MapQuest Geocoding API permet transaccions de fins a %1$s mes i un màxim de %2$s requests / second amb una clau API gratuïta. Hi ha quotes més altes disponibles a la carta: %3$s .

en: Maps
ca: Mapes

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
ca: Mapes Marker Pro: connector de mapes # 1 per a WordPress

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
ca: Maps Marker Pro - actualització del connector disponible!

en: Maps Marker Pro 3.1.1 data migration
ca: Migració de dades de Maps Marker Pro 3.1.1

en: Maps Marker Pro 4.0 was completely rewritten from scratch and received a new database structure. As a result, existing data needs to be migrated. To make this as risk-free as possible, the plugin folder was renamed (which means it is considered a different plugin by WordPress) and a new database was created. This allows you to easily go back to the old plugin, should you encounter any issues, by simply deactivating this version and reactivating Maps Marker 3.1.1.
ca: Maps Marker Pro 4.0 es va reescriure completament des de zero i va rebre una nova estructura de base de dades. Com a resultat, cal que es migrin les dades existents. Perquè això sigui el més lliure de risc possible, es va canviar el nom de la carpeta del plugin (cosa que significa que es considera un complement diferent per WordPress) i es va crear una nova base de dades. Això us permet tornar fàcilment a l'antic complement, si teniu cap problema, simplement desactivant aquesta versió i reactivant Maps Marker 3.1.1.

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
ca: S'ha actualitzat satisfactòriament Maps Marker Pro de la versió %1s a la %2s!

en: Maps Marker Pro includes a <a href="%1$s" target="_blank">geo sitemap</a>. To learn how to manually register this sitemap, please visit <a href="%2$s" target="_blank">this tutorial</a>. Alternatively, you can use one of the supported plugins to automate the process.
ca: Maps Marker Pro inclou un <a href="%1$s" target="_blank"> mapa geo </a>. Per obtenir informació sobre com registrar manualment aquest mapa del lloc, visiteu <a href="%2$s" target="_blank"> aquest tutorial </a>. Podeu utilitzar un dels plugins compatibles per automatitzar el procés.

en: Maps Marker Pro includes a JavaScript API, which can be utilized by developers to attach or listen to map events.
ca: Mapes Marker Pro inclou una API de JavaScript, que els desenvolupadors poden utilitzar per connectar o escoltar esdeveniments del mapa.

en: Maps and markers
ca: Mapes i retoladors

en: Maps deleted successfully
ca: S'ha esborrat amb èxit els mapes

en: Maps per page
ca: Mapes per pàgina

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
ca: Programa d'afiliació de MapsMarker: registreu-vos ara i rebeu comissions fins a un 50%.

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
ca: Programa de revenedors de Maps Marker, reven amb un 20% de descompte!

en: Marker ID
ca: Identificador del marcador

en: Marker icon
ca: Icona del marcador

en: Marker list
ca: Llista de marcadors

en: Marker mode
ca: Mode marcador

en: Marker name
ca: Nom del marcador

en: Marker saved successfully
ca: Marcador guardat amb èxit

en: Marker settings for new markers
ca: Configuració de marcadors per als marcadors nous

en: Marker shadow
ca: Ombra marcador

en: Marker will only appear on maps within the set time span
ca: El marcador només es veurà en els mapes amb en el període de temps establert

en: Marker with ID %1$s not found
ca: No s'ha trobat el marcador amb ID %1$s

en: Marker with ID %1$s updated
ca: S'ha actualitzat el marcador amb ID %1$s

en: Markers
ca: Marcadors

en: Markers deleted successfully
ca: S'ha esborrat amb èxit els marcadors

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
ca: Marcadors trasllatats amb èxit  del mapa %1$s al %2$s

en: Markers per page
ca: Marcadors per pàgina

en: Markers successfully assigned to map %1$s
ca: Marcadors assignats amb èxit al mapa %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
ca: Marcadors esborrats amb èxit del mapa %1$s

en: Max bounds
ca: Límits màxims

en: Max cluster radius
ca: Radi màxim del cúmul

en: Max height
ca: Alçada del mapa

en: Max interval
ca: Interval màxim

en: Max width
ca: Amplada del mapa

en: Max zoom
ca: Zoom màxim

en: Maximum upload size exceeded
ca: S'ha superat la mida màxima de càrrega

en: Maximum zoom level for which the server has tiles available
ca: Nivell màxim de zoom per al qual el servidor té mosaics disponibles

en: Measure button
ca: Botó mesura

en: Metadata
ca: Metadades

en: Metric
ca: Mètrica

en: Metric (imperial)
ca: Mètrica (imperial)

en: Metric units
ca: Unitats mètriques

en: Min width
ca: Mida mínima

en: Minimap
ca: Minimapa

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
ca: Es envia una quantitat mínima de caràcters que cal escriure abans d'enviar una sol·licitud al proveïdor de geocodificació.

en: Minimum zoom level for which the server has tiles available
ca: Nivell de zoom mínim per al qual el servidor té rajoles disponibles

en: Misc
ca: Miscelània

en: Missing (markers with missing assignment info will be assigned to the selected maps)
ca: Falta (els marcadors sense informació d'assignació s'assignaran a aquest mapa)

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
ca: Falta (els marcadors amb les coordenades que falten es codificaran geogràficament)

en: Missing address for geocoding
ca: Falta l'adreça per a la codificació geogràfica

en: Missing marker ID
ca: Falta l'ID del marcador

en: Missing or incomplete coordinates
ca: Falta coordenades incompletes

en: Miter
ca: Mitre

en: Miter-Clip
ca: Mitre-Clip

en: Mongolian (Cyrillic)
ca: Mongòlia  (Ciríl·lic)

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Move markers
ca: mou els marcadors

en: Move markers to a map
ca: Mou els marcadors a una capa

en: Move objects to map copies
ca: Moure els objectes a les còpies de mapa

en: Moving
ca: Moure

en: Moving time
ca: Temps en moviment

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
ca: Multilloc només: també actualitzi la configuració en tots els llocs secundaris

en: Name
ca: Nom

en: Name of the layer
ca: Nom de la capa

en: Needed for creating pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
ca: Necessari per crear enllaços bonics als mapes a pantalla completa o als extrems de l'API.

en: Nepali (Nepal)
ca: Nepalès (Nepal)

en: Never
ca: Mai

en: New icons will be uploaded to the following directory
ca: Les icones noves es carregaran al directori següent

en: New marker added
ca: S'ha afegit un nou marcador

en: New shape settings
ca: Nova configuración de forma

en: New shortcode
ca: Nou codi curt

en: New tab
ca: Nova pestanya

en: News via RSS
ca: Notícies a través d'RSS

en: News via email
ca: Notícies per correu electrònic

en: No elevation data available
ca: No hi ha dades d'elevació disponibles

en: No geographical data found
ca: No s'han trobat dades geogràfiques

en: No issues have been found.
ca: No s'ha trobat problemes.

en: No limit
ca: Sense límit

en: No maps selected
ca: No hi ha mapes seleccionats

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
ca: No s'ha trobat dreceres de mapa - si et plau, fes clic a "Iniciar la migració" per continuar

en: No markers found
ca: No s'ha trobat el marcador

en: No markers selected
ca: No hi h a marcadors seleccionats

en: No preview
ca: No previsualitzar

en: No preview - save and reload to see changes
ca: Sense previsualització: deseu i torneu a carregar per veure els canvis

en: No results
ca: Sense resultats

en: No supported multilingual plugin found
ca: No hi ha un plugin amb suport multilíngüe

en: No supported multilingual plugin installed.
ca: No s'ha instal·lat cap complement multilingüe compatible.

en: No wrap
ca: No embolcallar

en: None
ca: Cap

en: None (geocoding disabled)
ca: Cap (geocodificació desactivada)

en: Nonzero
ca: Nul de zero

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian (Bokmål)
ca: Noruec (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
ca: Noruec (Nynorsk)

en: Not assigned to any map
ca: No s'ha assignat cap mapa

en: Not used in any content
ca: no s'usa en cap contingut

en: Note: markers are only unassigned, but not deleted.
ca: Nota: els marcadors només no s’assignen, però no se suprimeixen.

en: Number of markers to show:
ca: Nombre de marcadors que cal mostrar:

en: Off
ca: Apagat

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
ca: Desactivat (es saltaran els marcadors amb les coordenades que falten)

en: Off (no changes to marker assignments)
ca: Off (no s'efectuaran canvis en l'assignació de marcadors)

en: On
ca: Endavant

en: On (all markers will be geocoded)
ca: Activat (tots els marcadors quedaran codificats geogràficament)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
ca: On (els marcadors importats seran o no assignats)

en: On demand
ca: A petició

en: Once
ca: Un  cop

en: Once the error is resolved, please click the update button. If you need further assistance, you can <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
ca: Un cop resolt l’error, feu clic al botó d’actualitzar. Si necessiteu més ajuda, podeu <a href="%1$s" target="_blank">Obrir un bitllet d'assistència</a>.

en: One result
ca: Un resultat

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
ca: Només s'aplicaran als mapes seleccionats les configuracions actives. Per activar una configuració, marca el checkbox de l'esquerra.

en: Only change the values below if you are not using marker or shadow icons from the %1$s!
ca: Només canvieu els valors següents si no utilitzeu íconos de marcador o ombra del %1$s .

en: Only markers from these maps
ca: Només els marcadors d'aquests mapes

en: Only set this option to the URL of your WordPress folder if you are experiencing issues or recommended so by support!
ca: Només estableixi aquesta opció a l'URL de la vostra carpeta de WordPress si està experimentant problemes o bé ho recomana el suport.

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Opacity of the layer
ca: Opacitat de la capa

en: Open Media Library
ca: Mediateca oberta

en: Open link
ca: Enllaç obert

en: Open on hover
ca: Obre al desplaçament

en: Open popup
ca: obre una finestra emergent

en: Open popup and zoom
ca: Obre el popup i aproxima't

en: Open standalone map in fullscreen mode
ca: Obre un mapa independent en mode de pantalla completa

en: Option A: activate an unexpiring license key
ca: Opció A: activeu una clau de llicència no desitjant

en: Option B: get a personalized trial license key
ca: Opció B: obtenir una llicència de prova personalitzada

en: Option C: get an anonymous trial license key
ca: Opció C: obteniu una clau de llicència de prova anònima

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
ca: Opció per ocultar els enllaços d'entrada a Mapsmarker.com en mapes i superposicions de pantalla en arxius KML.

en: Optional component filters, separated by a pipe (|). Each component filter consists of a component:value pair and will fully restrict the results from the geocoder. For more information, please visit %1$s.
ca: Filtres de components opcionals, separats per un tub (|). Cada filtre de components consisteix en un parell de components: valor i restringirà totalment els resultats del geocodificador. Per obtenir més informació, visiteu %1$s .

en: Optional region code, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will only influence, not fully restrict, results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
ca: Codi regional opcional, especificat com a ccTLD (domini de nivell superior de codi de país). Aquest paràmetre només influirà, no restringeix completament, els resultats del geocodificador. Per obtenir una llista de ccTLD, visiteu %1$s .

en: Order by
ca: Ordena per

en: Overlay
ca: Superposició

en: Overlays
ca: Superposicions

en: Overview map
ca: Previsualitza el mapa

en: PHP version
ca: Versió de PHP

en: Page
ca: Pàgina

en: Pagination
ca: Paginació

en: Panel
ca: Panell

en: Pedestrian
ca: Vianant

en: Permalinks
ca: Permallinks

en: Permalinks base URL
ca: URL base per permalinks

en: Permalinks for the Maps Marker Pro API endpoints are not working correctly, which means API links (e.g. fullscreen) will not work. To fix this, please navigate to the <a href="%1$s">WordPress integration settings</a> and add the URL to your WordPress folder to the option "Permalinks base URL".
ca: Els enllaços enllaços per als extrems de l'API de Maps Marker Pro no funcionen correctament, cosa que significa que els enllaços de l'API (per exemple, a pantalla completa) no funcionen. Per solucionar-ho, navegueu a la <a href="%1$s"> Configuració d'integració de WordPress </a> i afegiu l'URL a la vostra carpeta de WordPress a l'opció  "URL de la pàgina permanent].

en: Persian
ca: Persa

en: Please be aware that restoring settings from a version other than %1$s will result in settings that have been added, changed or removed in this version to revert to their default values.
ca: Tingueu en compte que la restauració de la configuració des d'una versió que no sigui %1$s generarà configuracions que s'hagin afegit, canviades o eliminades en aquesta versió per tornar als valors predeterminats.

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
ca: Per favor, fer clic aquí per acabar la instalació de Maps Marler Pro

en: Please click here to renew your access to updates and support
ca: si us plau feu clic aquí per renovar el seu accés a les actualitzacions del connector i suport

en: Please do not delete Maps Marker Pro 3.1.1 until you have verified that all data has been migrated correctly. We also recommend to make a backup of the %1$s and %2$s database tables, to be able to run the migration again at a later point, should it become necessary.
ca: No suprimiu Maps Marker Pro 3.1.1 fins que no hagueu comprovat que totes les dades s’han migrat correctament. També recomanem fer una còpia de seguretat de les taules de bases de dades %1$s i %2$s , per poder tornar a executar la migració en cas que sigui necessari.

en: Please enter a comma-separted list of IDs (e.g. 1,2,3).
ca: Introduïu una llista de noms d'identificació amb coma (p. Ex. 1,2,3).

en: Please enter a license key to continue.
ca: Si us plau introdueixi una clau de llicència per continuar.

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
ca: Introduïu un correu electrònic vàlid per continuar (o obteniu una clau de llicència de prova anònima)

en: Please enter your first name
ca: Si et plau, entra el teu nom

en: Please enter your last name
ca: Si et plau, entra el teu cognom

en: Please go to the health page for more information.
ca: Per a mes informació ves a la pàgina d'estat.

en: Please go to the license page for more information.
ca: Per a més informació, aneu a la pàgina de la llicència.

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on. If you want to use your license on another domain, please follow <a href="%1$s" target="_blank">this tutorial</a>.
ca: Tingueu en compte que una llicència està lligada al domini on s'ha activat. Si voleu utilitzar la vostra llicència en un altre domini, seguiu  <a href="%1$s" target="_blank">aquest tutorial</a>

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
ca: Si us plau, tingueu en compte que cal netejar totes les memòries cau que estigueu usant o els mapes poden no funcionar.

en: Please note that in contrast to a personalized trial license, you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get a reminder when your trial license has expired.
ca: Tingueu en compte que, en contraposició a una llicència de prova personalitzada, no podreu <a href="%1s" target="_blank"> obrir butlletes de suport </a> o obtenir un recordatori quan la vostra llicència de prova hagi vençut.

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
ca: Si et plau, tingues present que actualment només es suporten fitxers amb codificació UTF-8

en: Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe.
ca: Renova el vostre accés a actualitzacions i suport per mantenir el vostre complement actualitzat i segur.

en: Please review this plugin on wordpress.org
ca: reviseu aquesta extensió a wordpress.org

en: Please select the map you want to display
ca: Seleccioneu el mapa que voleu visualitzar

en: Please select the map you would like to add.
ca: Seleccioneu un mapa que us agradaria afegir

en: Please select your preferred directions provider. This setting will be used for the directions link that gets attached to the popup text on each marker if enabled.
ca: Seleccioneu el proveïdor d'adreces preferides. Aquesta configuració s'utilitzarà per al directori enllaç que s'adjunta al text emergent de cada marcador si està habilitat.

en: Plugin settings
ca: Configuració del connector

en: Plugin version
ca: Versió del plugin

en: Polish
ca: Polonès

en: Polygon
ca: Polígon

en: Polyline
ca: Polilínia

en: Popup
ca: Emergent

en: Popup anchor
ca: Àncora emergent

en: Popup lazy loading
ca: Finestra emergent de càrrega lenta

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
ca: Portuguès (Portugal)

en: Position
ca: Posició

en: Positon
ca: Posició

en: Powered by
ca: Impulsat per

en: Preferred route profile
ca: Perfil de ruta preferit

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
ca: Premeu la tecla CTRL i feu clic per <b>afegir punt</b>

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
ca: Premeu la tecla CTRL i feu clic per <b>rependre línea</b>

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
ca: Premeu la tecla CTRL i feu clic per <b>esborrar punt</b>

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
ca: Evita que la capa s'embolcalli al voltant de l'antimeridià

en: Preview
ca: Previsualitzar

en: Priority for maps
ca: Prioritat per als mapes

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Public transport (works only in some areas)
ca: Transport públic (solament funciona en algunes àrees)

en: Publish
ca: Publicar

en: Punjabi (Arabic)
ca: Punjabi (Aràbic)

en: Quechua (Peru)
ca: Quètxua (Perú)

en: Radius
ca: Radi

en: Raster tiles
ca: Mosaics ràster

en: Rate limit savings and performance
ca: Limitar l'estalvi i el rendiment

en: Recent markers
ca: Marcadors recents

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Redirect to external GPX files
ca: Redirigiu a fitxers GPX externs

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
ca: Redirigeix a fitxers GPX externs en lloc de processar-los com fitxers GPX interns en fer clic al botó de descarrega. Si activeu això, s’estalviarà el trànsit del servidor, però es pot fer que s’obrin fitxers GPX externs al navegador en lloc de descarregar-los.

en: Region
ca: regió

en: Register strings
ca: Registrar cadenes

en: Register strings for translation
ca: Registrar cadenes per traducció

en: Remove all markers from a map
ca: Suprimeix tots els marcadors d'un mapa

en: Remove markers
ca: Elimina els retoladors

en: Renew your access to updates and support
ca: Renova el teu acces per actualitzacions i suport

en: Replace
ca: Substitueix

en: Replace marker icons
ca: Substituir les icones de marcador

en: Replacement icon
ca: Incona de substitució

en: Request parameter keys will be uppercase
ca: Els claus de paràmetre de sol·licitud seran majúscules

en: Resellers
ca: Revenedors

en: Reset
ca: Reincialitza

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
ca: Ressetejar IDs (els nous mapes començaran amb l'ID 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
ca: Ressetejar IDs (els nous marcadors començaran amb l'ID 1)

en: Reset button
ca: Botó de reset

en: Reset database
ca: Restableix la base de dades

en: Reset map view
ca: reiniciar la vista del mapa

en: Reset settings
ca: Reinicialitza la configuració

en: Responsive map
ca: Mapa de resposta

en: Restore backup
ca: Restaurar còpia de seguretat

en: Restore completed successfully
ca: La restauració s'ha completat correctament

en: Restrict to current view
ca: Restringeix la visualització actual

en: Return images with transparency
ca: Retorna les imatges amb transparència

en: Reverse X-axis
ca: Invertir l'eix X

en: Reverse Y-axis
ca: Invertir l'eix Y

en: Reviews
ca: Comentaris

en: Right
ca: Dret

en: Role
ca: Paper

en: Romanian
ca: Romanès

en: Romanian (Romania)
ca: Romanès (Romania)

en: Round
ca: Rodó

en: Route type
ca: Tipus de ruta

en: Russian
ca: Rus

en: Same tab
ca: Mateixa pestanya

en: Satellite
ca: Satèl·lit

en: Save
ca: Desa

en: Save current values as defaults for new maps
ca: Desa els valors actuals com a valors per defecte per a mapes nous

en: Save current values as defaults for new markers
ca: Guarda aquests valors per defecte per als Nous marcadors

en: Scale
ca: Escala

en: Scottish Gaelic
ca: Escocès gaèlic

en: Scroll wheel zoom
ca: Zoom amb roda de desplaçament

en: Search
ca: Cerca

en: Search and sort
ca: Cercar i ordenar

en: Search maps
ca: Cerca mapes

en: Search markers
ca: Marcadors de la recerca

en: Security check failed
ca: Error de verificació de seguretat

en: Select all
ca: Seleccionar tots

en: Select icons
ca: Seleccionar icones

en: Select or Upload GPX file
ca: Seleccioneu o Carregueu un fitxer GPX

en: Select the map you want to display
ca: Selecciona el mapa que vols mostrar

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
ca: Serbi (Ciríl·lic, Bòsnia i Hercegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
ca: Serbi (Ciríl·lic, Sèrbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
ca: Serbi (Llatí, Sèrbia)

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
ca: Estableix en activada si voleu actualitzar fàcilment a versions beta.

en: Set view
ca: Establir la vista

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings missing
ca: Falta la configuració

en: Settings reset successfully
ca: La configuració es reinicia correctament

en: Settings saved successfully
ca: Configuracions guardades amb èxit

en: Settings updated successfully
ca: La configuració s'ha actualitzat correctament

en: Shadow anchor
ca: Àncora d'ombra

en: Shadow size
ca: Mida de l'ombra

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
ca: Les formes afegides mitjançant filtres s’amaguen mentre aquesta pestanya està activa

en: Share
ca: Compartir

en: Share URL
ca: Compartir URL

en: Share button
ca: Botó de compartir

en: Share text
ca: Botó de compartir

en: Share window
ca: La finestra de compartir

en: Shortcode
ca: Codi breu

en: Shortcode API
ca: API de codi curt

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
ca: Shortcode per afegir mapes - Exemple: [mapsmarker map =  "1 "]

en: Shortest
ca: El més breu

en: Show
ca: Espectacle

en: Show QR code for fullscreen map
ca: Mostra el codi QR per al mapa de pantalla completa

en: Show address
ca: Mostra l'adreça

en: Show advanced settings
ca: Mostra la configuració avançada

en: Show all available markers (disables individual filters)
ca: Mostra tots els marcadors disponibles (deshabilita els filtres individuals)

en: Show bearings
ca: Mostrar rumb

en: Show blog posts and link section:
ca: Amagueu les entrades del bloc i la secció d'enllaços:

en: Show bounds on hover
ca: Mostrar els límits al passar per sobre

en: Show clear button
ca: Mostra el botó d'esborrar

en: Show coordinates
ca: Mostra les coordenades

en: Show directions link
ca: afegir enllaç de direccions

en: Show end icon
ca: Mostrar la icona de final

en: Show error tiles
ca: Mostra les rajoles d’error

en: Show fullscreen link
ca: Mostra l'enllaç de pantalla completa

en: Show health check:
ca: Mostra la verificació d'estat:

en: Show imperial
ca: Mostra imperial

en: Show in markers list
ca: Mostra a la llista de marcadors

en: Show in popup
ca: Mostra a la finestra emergent

en: Show interval markers
ca: Mostra els marcadors d’interval

en: Show location finder
ca: Mostra el cercador d'ubicacions

en: Show location marker
ca: Mostra la localització del marcador

en: Show marker name
ca: Mostra el nom del marcador

en: Show me where I am
ca: Mostra'm on sóc

en: Show metric
ca: Mostra la mètrica

en: Show minimap
ca: Mostra minimapa

en: Show popup
ca: Veure finestra emergent

en: Show release notes
ca: Mostra les notes de la versió

en: Show search and sort
ca: Mostra la cerca i l'ordenació

en: Show start icon
ca: Mostra la icona d'inici

en: Show start/end icons
ca: Mostra les icones d'inici / final

en: Show traffic layer?
ca: Mostra la capa de trànsit?

en: Show unit button
ca:  Mostra el botó de la unitat

en: Shows a placeholder image for tiles that cannot be loaded
ca: Mostra una imatge de marcador de posició per a rajoles que no es poden carregar

en: Sindhi (Arabic)
ca: Sindhi (Aràbic)

en: Single marker mode
ca: Mode de marcador únic

en: Sitemaps
ca: Mapa del lloc

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Sort order
ca: Criteri d'ordenació

en: Sorting
ca: Classificació

en: Source
ca: Codi font

en: Source or target missing
ca: Falta la font o l'objectiu

en: Source or target not found
ca: No s'ha trobat el codi font o l'objectiu

en: Spanish
ca: Castellà

en: Spanish (Mexico)
ca: Castellà (Mèxic)

en: Spanish (Spain)
ca: Castellà (Espanya)

en: Spanish (United States)
ca: Castellà (Estats Units)

en: Spiderfy multiplier
ca: Multiplicador Spiderfy

en: Spiderfy on every zoom
ca: Agrupacio de marcadors "Spiderfy" en tots els zooms

en: Square
ca: Quadrat

en: Start
ca: Inici

en: Start anonymous free 30-day trial period
ca: Comença el període de proves anònim de 30 dies

en: Start backup
ca: Comença la còpia de seguretat

en: Start export
ca: iniciar l'exportació

en: Start full-text search
ca: Comenceu la cerca de text complet

en: Start icon
ca: Icona d'inici

en: Start import
ca: Comença a importar

en: Start migration
ca: Inicia la migració

en: Start personalized free 30-day trial period
ca: Comença el període de proves personalitzat de 30 dies

en: Start typing for suggestions
ca: Comenceu a escriure per obtenir suggeriments

en: Start typing for suggestions (%1$s characters minimum)
ca: Comença a escriure per suggeriments (mínim de caràcters de %1$s )

en: Starting with Maps Marker Pro 4.0, marker maps have been deprecated, but can still be used for backwards compatibility. However, additional shortcode attributes are needed in order to make them look the same. Due to the high risk of doing this programmatically, we require you to replace these shortcodes manually. Start the migration check to get a list of used shortcodes and how they need to be updated. Only shortcodes in posts and pages can be detected, so please also check if you are using any shortcodes in widgets or other places. This only affects shortcodes for marker maps. Shortcodes for layer maps do not need to be updated.
ca: A partir de Maps Marker Pro 4.0, els mapes de marcadors han quedat obsolets, però encara es poden utilitzar per a la compatibilitat endarrerida. Tot i això, calen atributs addicionals de codi curt per fer-los semblar iguals. Degut a l’alt risc de fer-ho programàticament, requerim que substituïu aquests codis dreceres manualment. Inicieu la comprovació de migració per obtenir una llista dels codis drecers usats i com s'han d'actualitzar. Només es poden detectar codis ràpids a les publicacions i a les pàgines, així que comproveu si utilitzeu algun codi de dreceres en widgets o altres llocs. Això només afecta els dreceres per als mapes de marcador. No cal actualitzar els codis drecers per a mapes de capes.

en: Sticky
ca: Enganxós

en: Stop
ca: Atura

en: String of available tile server subdomains (each letter is a subdomain name)
ca: Cadena de subdominis del servidor de mosaics disponibles (cada lletra és un nom de subdomini)

en: Strings for all maps and markers successfully registered for translation
ca: S'ha registrat correctament les cadenes de traducció per a tots els mapes i marcadors

en: Stroke
ca: Traç

en: Stroke color
ca: Color cerebrovascular

en: Stroke opacity
ca: Opacitat de l’ictus

en: Stroke weight
ca: Pes del traç

en: Styles
ca: Estils

en: Subdomains
ca: Subdominis

en: Submit
ca: envia

en: Support
ca: Suport

en: Swedish
ca: Suec

en: Swedish (Sweden)
ca: Suec (Suècia)

en: Tajik (Cyrillic)
ca: Tajik (Ciríl·lic)

en: Target
ca: Destinació

en: Tatar (Cyrillic)
ca: Tatar (Ciríl·lic)

en: Terrain
ca: Terreny

en: Test mode
ca: Mode de prova

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
ca: Mode de test desactivat - els canvis es desaran a la base de dades.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
ca: Mode de test activat - no es faran canvis a la base de dades.

en: Thai
ca: Tailandès

en: The Database API provides developers with a future-proof way to access or modify the Maps Marker Pro database programatically.
ca: L'API de la base de dades proporciona als desenvolupadors una forma a prova del futur per accedir o modificar la base de dades de Maps Marker Pro de forma sistemàtica.

en: The URL points to a Web Map Service
ca: L'URL apunta a un servei de mapes web

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used.
ca: L'URL a la icona d'ombra personalitzada. Si està buit, no s'utilitzarà cap imatge ombra.

en: The correct URL is: %1$s
ca: L'URL correcte és: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
ca: El paràmetre de cultura us permet seleccionar la llengua de la cultura de les entitats geogràfiques, posar noms i etiquetar mapes a les imatges de mapes del bing. Per a cultures suportades, els noms dels carrers estan traduïts a la cultura local. Per exemple, si sol·liciteu un lloc a França, els noms dels carrers estan en francès. Per a altres dades localitzades com ara noms de països, el nivell de traducció variarà per a cada cultura. Per exemple, pot no haver un nom traduït per a "United States" en cada codi cultural. Mireu %1$s per a més detalls.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area.
ca: La distància (en metres) a la qual es torna el lloc de retorn. Tingueu en compte que establir un biaix de ràdio resulta en l'àrea indicada, però pot no restringir totalment els resultats a l'àrea especificada.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area. Set to zero to disable.
ca: Es dóna com a resultat la distància (en metres) dins la qual retornar el lloc. Tingueu en compte que l'establiment d'un esbiaix de radi resulta en l'àrea indicada, però és possible que no restringeixi totalment els resultats a l'àrea especificada. Estableix el valor zero per desactivar-lo.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
ca: L’exportació de punt final està desactivada, de manera que aquesta configuració no té cap efecte

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
ca: El pun tfinal de pantalla completa està desactivat, de manera que aquesta configuració no té cap efecte

en: The geolocation has been denied
ca: S'ha denegat la geolocalització

en: The geolocation has failed for an unknown reason
ca: La geolocalització ha fallat per un motiu desconegut

en: The geolocation has timed out
ca: La geolocalització ha transcorregut el temps

en: The geolocation is unavailable
ca: La geolocalització no està disponible

en: The interface language to use on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google Maps and Bing maps can be set separately via the according basemap settings section.
ca: El llenguatge de la interfície que s'utilitzarà al backend i / o als mapes a la interfície. Tingueu en compte que l'idioma dels mapes de Google Maps i de Bing es pot definir per separat a través de la secció de configuració de base de dades corresponent.

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
ca: L'idioma en què es retornen els resultats. Per obtenir una llista de llenguatges compatibles, visiteu %1$s .

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
ca: L'idioma que s'utilitza quan es mostra informació textual, com ara els noms dels controls, avisos de drets d'autor i etiquetes.

en: The map is not used in any content.
ca: El mapa no s'utilitza en cap contingut.

en: The map is used in the following content:
ca: El mapa s'utilitza en el contingut següent:

en: The maximum upload file size on your server is %1$s
ca: La mida màxima del fitxer de càrrega al vostre servidor és de %1$s

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
ca: El punt al voltant del qual voleu recuperar la informació del lloc. S'ha d'especificar com a latitud, longitud (per exemple, %1$s ).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
ca: La prioritat dels mapes relatius a altres URL del vostre lloc.

en: The tiles are non-geographical
ca: Els mosaics no son geogràfics

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ca: La coordenada x de la "punta" de les icones (en relació a la seva cantonada superior esquerra).

en: The x-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
ca: La coordenada x de la "punta" de la icona d'ombra (en relació a la seva cantonada superior esquerra).

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
ca: Coordenada x de l'ancora de la finestra emergent (relativa a l'ancora de la icona)

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ca: La coordenada y de la "punta" de les icones (en relació a la seva cantonada superior esquerra).

en: The y-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
ca: La coordenada y de la "punta" de la icona d'ombra (en relació a la seva cantonada superior esquerra).

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
ca: Coordenada y de l'ancora de la finestra emergent (relativa a l'ancora de la icona)

en: There are %1$s unassigned markers.
ca: Hi ha %1$s marcadors no assignats.

en: There are issues with your installation.
ca: Hi ha problemes amb la vostra instal·lació.

en: This includes custom layers, maps, markers and relationships. Settings need to be backed up separately.
ca: Inclou capes, mapes, marcadors i relacions personalitzades. Cal fer una còpia de seguretat de la configuració per separat.

en: This marker uses custom overlays and/or WMS layers, which are unsupported for marker maps. Please create a map for this marker and replace the old marker shortcode with the new map shortcode.
ca: Aquest marcador utilitza superposicions personalitzades i / o capes WMS, que no són compatibles amb els mapes de marcador. Creeu un mapa per a aquest marcador i substituïu l'antic codi curt del marcador pel nou codi curt.

en: This will reset the Maps Marker Pro database. All custom layers, maps, markers and relationships will be deleted. Settings are not affected.
ca: Això restablirà la base de dades de Maps Marker Pro. S'eliminaran totes les capes, mapes, marcadors i relacions personalitzades. La configuració no està afectada.

en: This will reset the selected Maps Marker Pro settings to their default values.
ca: Això restablirà els valors predeterminats de Maps Marker Pro.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
ca: Això testejarà el plugin de problemes i incompatibilitats.

en: Ticks font color
ca: Marcar el color de la font

en: Tiles courtesy of
ca: Cortesia de

en: TinyMCE button
ca: Botó del TinyMCE

en: To download a detailed report, please <a href="%1$s">click here</a>.
ca: Per a descarregar un informe detallat, <a href="%1$s">click aquí</a>.

en: To select a location, please click on a result or press
ca: Per seleccionar una ubicació, fer clic en un resultat o pulsar

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
ca: Si et plau, activa un o mes proveïdors en <a href="%1$s" target="_blank">opcions de geocodificació</a> per a usar la funció de geocodificació

en: TomTom API key
ca: Clau API TomTom

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
ca: L’API de geocodificació TomTom permet transaccions de fins a %1$s / mes i un màxim de peticions de %2$s / segon amb una clau d’API gratuïta. Quotes més elevades estan disponibles a demanda - %3$s .

en: TomTom Geocoding API key
ca: Clau API de geocodificació TomTom

en: Tools
ca: Eines

en: Tooltip
ca: Informació d'eines

en: Tooltip background color
ca: Color de fons de la descripció d'eina

en: Tooltip font color
ca: Color de la font de la descripció d'eina

en: Top
ca: Superior

en: Total maps:
ca: Mapes totals:

en: Total markers:
ca: Marcadors totals:

en: Track
ca: Rastreig

en: Track color
ca: Color de la traça

en: Track name
ca: Nom de la traça

en: Track opacity
ca: Opacitat de seguiment

en: Track smooth factor
ca: Seguiu el factor llis

en: Track weight
ca: Pes de la traça

en: Trademarks and copyright
ca: Marques registrades i drets d'autor

en: Translate
ca: Traduïr

en: Translations
ca: Traduccions

en: Transparent tiles
ca: Rajoles transparents

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkmen (Latin)
ca: Turkmenistà (Llatí)

en: Turn off measuring
ca: Desactivar la mesura

en: Turn on measuring
ca: Activar la mesura

en: Tutorial and example styles
ca: Tutorials i estils d'exemple

en: Two finger zoom
ca: Zoom amb dos dits

en: Type
ca: Tipus

en: Typeahead suggestions character limit
ca: Límit de caràcters de suggeriments Typeahead

en: Typing interval delay
ca: Interval de demora de tecleig

en: URL missing
ca: Falta l'URL

en: URL template for the tile server
ca: Plantilla d’URL per al servidor de rajoles

en: Uighur
ca: Uigurs

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Unable to determine delimiter
ca: No es pot determinar el delimitador

en: Unfortunately, Algolia has discontinued their geocoding services. In order to enable geocoding again, you need to register an API key for at least one of the other available geocoding providers and activate it as the new default. For more information on how to register and set up geocoding API keys, please <a href="%1$s">click here</a>.
ca: Malauradament, Algolia ha interromput els seus serveis de geocodificació. Per tornar a habilitar la geocodificació, heu de registrar una clau API d'almenys un dels altres proveïdors de geocodificació disponibles i activar-la com a nou proveïdor predeterminat. Per obtenir més informació sobre com registrar i configurar les claus de l'API de codificació geogràfica, siusplau <a href="%1$s">feu clic aquí</a>.

en: Unit
ca: Unitat

en: Units
ca: Unitats

en: Until
ca: Fins

en: Until pan
ca: Fins la totalitat

en: Until pan or zoom
ca: Fins a panificar o fer zoom

en: Update
ca: actualitzar

en: Update GPX
ca: Actualitza GPX

en: Update existing, add remaining
ca: Actualització existent, afegiu restants

en: Update frequency
ca: Freqüència d'actualització

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="%1$s">administrator</a>
ca: Instruccions d’actualització: ja que el vostre usuari no té dret a actualitzar els complements, contacteu amb el vostre <a href="%1$s"> administrador </a>

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1$s">updates page</a>.
ca: Instruccions d'actualització: ha d'iniciar l'actualització des de <a href="%1s">Pàgina d'actualitzacions</a>.

en: Update markers
ca: actualitza el marcador

en: Update settings
ca: actualitzar la configuració

en: Updated
ca: Actuialitzat

en: Updated by
ca: L'ha actualitzat

en: Updated on
ca: L'ha actualitzat el

en: Upload
ca: pujar

en: Upload new icon
ca: Carregar nova icona

en: Uppercase parameters
ca: Paràmetres majúscules

en: Use the Shortcode API to create maps dynamically, without adding them on the backend first, or to override the map settings.
ca: Utilitzeu l'API Shortcode per crear mapes dinàmicament, sense afegir-los primer al backend o per anul·lar la configuració del mapa.

en: Use the following directions provider
ca: Utilitza el següent proveïdor de direccions

en: Use tools
ca: Utilitzeu eines

en: Used in content
ca: Utilitzat en el contingut

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
ca: S'utilitza per crear enllaços bonics als mapes de pantalla completa o als extrems de l'API.

en: Uzbek (Latin)
ca: Uzbek (Llatí)

en: Valencian
ca: Valencià

en: Version
ca: Versió

en: Version of the service to use
ca: Versió del servei WMS que cal fer servir

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View fullscreen
ca: Veure pantalla sencera

en: View maps
ca: Veure mapes

en: View markers
ca: Veure el marcador

en: View post
ca: Mostra la publicació

en: View release notes
ca: Mostra les notes de la versió

en: Visible between %1$s and %2$s
ca: Visible entre %1$s i %2$s

en: Visible from %1$s
ca: Visible des de %1$s

en: Visible until %1$s
ca: Visible fins %1$s

en: WARNING: If you restore a backup, the entire Maps Marker Pro database will be wiped and replaced with the data from the file. This cannot be undone.
ca: ADVERTIMENT: si restaura una còpia de seguretat, tota la base de dades de Maps Marker Pro esborrarà i substituirà amb les dades del fitxer. Això no es pot desfer.

en: WARNING: this cannot be undone.
ca: ADVERTIMENT: això no es pot desfer.

en: WMS settings
ca: Configuració del WMS

en: Walking directions
ca: Adreces a peu

en: Warning: If you migrate your data, any maps or markers created with Maps Marker Pro 4.0 will be deleted and replaced with the Maps Marker Pro 3.1.1 data (which will remain unchanged). This cannot be undone.
ca: ATENCIÓ: Si migres les teves dades, la base de dades complerta de Maps Marker Pro (4.0 o superior) es borrarà i substituirà amb les dades de Maps Marker Pro 3.1.1 (que es mantindran sense canvis). Això no es pot desfer.

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
ca: Advertència: el valor no és vàlid per %1$s a la fila %2$s ( %3$s ) - usant el valor actual %4$s

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
ca: Advertència: no es recomana en els llocs de producció - la utilització es sota el seu propi risc!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
ca: Advertència: l'accés a actualitzacions i suport per  Maps Marker Pro ha expirat!

en: Warning: your license is invalid!
ca: Avís: la vostra llicència no és vàlida.

en: Waypoints
ca: Punts de camí

en: Waypoints radius
ca: Rang de punts de sortida

en: We recommend using OpenStreetMap, but if you also want to use Google Maps, you need to register a <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API key</a>.
ca: Us recomanem que utilitzeu OpenStreetMap, però si també voleu utilitzar Google Maps, heu de registrar una <a href="%1$s" target="_blank"> Clau de l'API Javascript de Google Maps </a>.

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Weighting method of routing
ca: Mètode de ponderació de l'enrutament

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
ca: Quan es cerca una localització sense escollir la distància màxima, el mapa fara zoom a aquest nivell (0 per desactivar)

en: When panning past the edges of a map, objects such as markers will seamlessly be moved to the new copy of the map
ca: Al panoramitzar mes enllà de les vores de un mapa, els objectes i els marcadors es mouran sense trabes a la nova còpia del mapa.

en: When using batch geocoding or when ambiguous results are returned, any results within the provided bounding box will be moved to the top of the results list. Below you will find an example for Vienna/Austria:
ca: Quan s'utilitza geocodificació per lots o quan es retornen resultats ambiguos, els resultats del quadre delimitador proporcionat es mouran a la part superior de la llista de resultats. A continuació trobareu un exemple per Viena / Àustria:

en: Whether the layer should be treated as a basemap or an overlay
ca: Si la capa s'ha de tractar com a mapa base o sobreposició

en: Width
ca: Amplada

en: Width of the icons in pixels.
ca: Amplada de les icones en píxels.

en: Width of the shadow icon in pixels.
ca: Amplada de la icona d'ombra en píxels.

en: Width unit
ca: Unitat d'amplada

en: Will be used if a link to a fullscreen map gets added to the homescreen on mobile devices. If empty, the Maps Marker Pro logo will be used.
ca: S'utilitzarà si s'afegeix un enllaç a un mapa de pantalla completa a la pantalla d'inici en dispositius mòbils. Si està buit, s'utilitzarà el logotip de Maps Marker Pro.

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
ca: Mostrarà un marcador cada quilòmetre o milla, en funció de la configuració de les unitats

en: WordPress Admin Bar integration
ca: Integració de la barra d'administració del WordPress

en: WordPress admin dashboard widget
ca: Giny del tauler d'administració del WordPress

en: WordPress integration
ca: Integració de WordPress

en: WordPress version
ca: Versió de WordPress

en: XML sitemaps help search engines like Google, Bing, Yahoo and Ask.com to better index your blog. With such a sitemap, it is much easier for the crawlers to see the complete structure of your site and retrieve it more efficiently. Geolocation information can also be added to sitemaps in order to improve your local SEO value for services like Google Places.
ca: Els mapes del lloc XML ajuden als motors de cerca com Google, Bing, Yahoo i Ask.com per indexar millor el vostre bloc. Amb aquest mapa del lloc, és molt més fàcil per als rastrejadors veure l'estructura completa del vostre lloc i recuperar-la de forma més eficient. La informació de geolocalització també es pot afegir als mapes del lloc per tal de millorar el vostre valor de SEO local per a serveis com ara Google Places.

en: Y-axis max value
ca: Valor màxim de l’eix Y

en: Y-axis min value
ca: Eix Y valor min

en: Y-axis offset value
ca: Valor offset de l'eix Y

en: Yearly
ca: Anualment

en: Yiddish
ca: Jiddisch

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
ca: Ja heu iniciat una prova gratuïta de 30 dies per a aquest lloc: clau de llicència de prova gratuïta: %1$s

en: You are currently using v%1$s and the plugin author highly recommends updating to v%2$s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="%3$s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
ca: Esteu fent servir la versió %1$s i l'autor del plugin recomana encaridament actualitzar a v%2$s per les noves característiques, correccions d'errades i traduccions actualitzades (vegeu si us plau <a href="%3$s" target="_blank">aquesta entrada del bloc</a> per a més detalls sobre l'última versió).

en: You are using the plugin "%1$s", which is severely outdated and incompatible with Maps Marker Pro - please deactivate it.
ca: Feu servir el complement  " %1$s ", que està molt desactualitzat i és incompatible amb Maps Marker Pro. Si us plau, desactiveu-lo.

en: You are within %1$s %2$s from this point
ca: Esteu dins de %1$s %2$s partir d'aquest punt

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
ca: Pots fer còpies de seguretat, restaurar i tornar a la configuració d'origen a la <a href="%1$s">pàgina d'eines</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
ca: Maps Marker Pro permet triar entre diferents proveïdors de Geocodificació que li permet obtenir els millors resultats segons les seves necessitats.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
ca: Podeu continuar utilitzant la versió %1$s sense cap tipus de limitació. No obstant això, no podreu accedir al sistema de suport ni obtenir actualitzacions, incloent-hi les correccions d'errors, les noves funcions i les optimitzacions.

en: You can copy your existing maps to this version using the <a href="%1$s">data migration tool</a>.
ca: Podeu copiar els mapes existents a aquesta versió mitjançant la <a href="%1$s"> eina de migració de dades </a>.

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
ca: Pots activar o desactivar les capes incorporades. Quan es desactiva una capa, no està disponible quan es crea, edita o visualitzen mapes. Si us plau, tingues en compte que les capes que requereixen registre no estaran disponibles mentre no s'afegeixin les credencials (clau API, etc), encara que estiguin activades aquí.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
ca: Podeu provar Maps Marker Pro durant 30 dies de forma gratuïta sense cap obligació.

en: You do not have the required capabilities to add maps.
ca: No tens les competències requerides per afegir mapes.

en: You do not have the required capabilities to add markers.
ca: No tens les competències requerides per afegir marcadors.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
ca: No tens els permisos necessaris per editar el mapa amb ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
ca: No tens els permisos necessaris per editar el marcador amb ID %1$s.

en: You may bias results to a specified circle by passing a location and a radius parameter. This instructs the Place Autocomplete service to prefer showing results within that circle. Results outside of the defined area may still be displayed. You can use the components parameter to filter results to show only those places within a specified country.
ca: Podeu canviar els resultats en un cercle determinat passant una ubicació i un paràmetre de ràdio. D'aquesta manera s'indica el servei d'autocompletar lloc per preferir mostrar resultats dins d'aquest cercle. Els resultats fora de l'àrea definida encara es poden mostrar. Podeu utilitzar el paràmetre de components per filtrar resultats per mostrar només aquells llocs d'un país especificat.

en: You must agree to the ToS
ca: Has d'estar d'acord amb el ToS

en: You need to confirm this action
ca: Heu de confirmar aquesta acció

en: You seem located outside the boundaries of the map
ca: Sembla que la teva posició està fora de les vores del mapa

en: Your chosen file has %1$s, cannot continue
ca: El fitxer escollit té %1$s , no pot continuar

en: Your chosen file has %1$s, we are good to go
ca: El fitxer escollit té %1$s , estem bé

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
ca: La seva clau de llicència de prova de 30 dies gratuïta ha caducat. <a href="%1s" target="_blank"> Si us plau, compreu una clau de llicència pro vàlida per continuar</a>.

en: Your free 30 day trial license key is invalid.
ca: La clau de llicència de prova gratuïta de 30 dies no és vàlida.

en: Zoom buttons
ca: Botons de zoom

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom level offset
ca: Compensació del nivell de zoom

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Zoom step
ca: Pas de zoom

en: all
ca: tot

en: click here for 1000+ free icons
ca: feu clic aquí per obtenir més de 1000 icones gratuïts

en: click here for more details
ca: feu clic aquí per obtenir més informació

en: click to sort
ca: feu clic per ordenar

en: contributors
ca: col·laboradors

en: culture code
ca: codi de cultura

en: days left
ca: dies restants

en: disabled
ca: desactivat

en: download GPX file
ca: descarrega un fitxer GPX

en: edit
ca: edita

en: enabled
ca: activat

en: feet
ca: peus

en: hidden
ca: ocult

en: hide
ca: amaga

en: imperial (miles)
ca: imperial (milles)

en: language code
ca: codi de la llengua

en: markers
ca: marcadors

en: meters
ca: metres

en: metric (km)
ca: mètric (km)

en: miles
ca: milles

en: nautical miles
ca: milles nàutiques

en: none
ca: cap

en: of
ca: de

en: open starter guide
ca: Obre la guia d'inici

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
ca: openrouteservice.org (basada en OpenStreetMap, Europe solament)

en: optional
ca: opcional

en: preview
ca: avanç

en: required
ca: requerit

en: results
ca: resultats

en: settings
ca: configuracions

en: show
ca: mostra

en: show all available changelogs
ca: Mostra totes les registres de canvis disponibles

en: translate
ca: traduïr

en: under
ca: sota

en: use custom shadow (please enter URL below)
ca: utilitzar ombra personalitzat (si us plau escrigui la URL a sota)

en: use default shadow
ca: utilitzar ombra per defecte

en: via email
ca: per correu electrònic

en: yes
ca: sí

en: {s} - subdomain
ca: {s}: subdomini

en: {x} and {y} - tile coordinates
ca: {x} i {y} - coordenades de rajoles

en: {z} - zoom level
ca: {z}: nivell de zoom
