Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to pl translation catalogue (1131 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
pl: Najlepsza wtyczka mapowa dla WordPress

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
pl: Znaczniki: dodano %1$s, zaktualizowano %2$s, pominięto %3$s, błędów %4$s

en: (no name)
pl: (bez nazwy)

en: (no title)
pl: (brak tytułu)

en: <a href="%1$s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
pl: <a href="%1$s">Proszę odnowić dostęp do aktualizacji i wsparcia, aby wtyczka była aktualna i bezpieczna</a>.

en: A map with ID %1$s does not exist.
pl: Mapa z ID %1$s nie istnieje.

en: A marker with ID %1$s does not exist.
pl: Marker z ID %1$s nie istnieje

en: AJAX request
pl: zapytanie AJAX

en: API endpoint
pl: Punkt końcowy API

en: API key missing
pl: Brakujący klucz API

en: API key required
pl: Wymagany klucz API

en: Access to updates and support valid until
pl: Dostęp do aktualizacji i wsparcia ważny do

en: Action
pl: Akcja

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Map
pl: Dodaj mapę

en: Add basemap
pl: Dodaj mapę bazową

en: Add close button
pl: Dodaj przycisk zamknięcia

en: Add filter
pl: Dodaj filtr

en: Add from GeoJSON
pl: Dodaj z GeoJSON

en: Add map
pl: Dodaj mapę

en: Add maps
pl: Dodaj mapy

en: Add marker
pl: dodaj marker

en: Add markers
pl: Dodaj znacznik

en: Add new layer
pl: Dodaj warstwę

en: Add new map
pl: Dodaj nową mapę

en: Add new marker
pl: Dodaj marker

en: Add or edit map
pl: Dodaj lub edytuj mapę

en: Add or edit marker
pl: Dodawanie i edycja znaczników

en: Add overlay
pl: Dodaj nakładkę

en: Add popup to track
pl: Dodaj okno do śledzenia

en: Add/edit custom layer
pl: Dodaj/edytuj własną warstwę

en: Added shapes
pl: Dodane kształty

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
pl: Dodanie nowego tłumaczenia lub aktualizacja istniejącego jest łatwa - odwiedź %s by uzyskać więcej informacji !

en: Address
pl: Adres

en: Adds a map shortcode.
pl: Dodaje shortcode mapy.

en: Admin area
pl: Obszar administracyjny

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Affiliate ID
pl: ID Partnera

en: Affiliates
pl: Nasi Partnerzy

en: Afrikaans
pl: Afrykański

en: Albanian
pl: Albański

en: All maps
pl: Wszystkie mapy

en: All markers
pl: Wszystkie markery

en: All markers except from these maps
pl: Wszystkie znaczniki z wyłączeniem pochodzących z tych map

en: Allowed file types
pl: Dozwolone typy plików

en: Also load shapes for added filters
pl: Ładuj także kształty dla dodanych filtrów

en: Always
pl: Zawsze

en: Amharic
pl: Amharski

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
pl: Klucz API jest niezbędny jeśli chcesz używać Bing Maps. Zobacz %1$s aby dowiedzieć się jak uzyskać klucz API.

en: An installation of Maps Marker Pro %1$s was detected.
pl: Wykryto instalację Maps Marker Pro %1$s.

en: An older installation of Maps Marker Pro was detected.
pl: Wykryto starszą instalację Maps Marker Pro.

en: An unknown error has occured
pl: Pojawił się nieoczekiwany błąd

en: App icon URL
pl: URL ikony App

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply settings to all maps
pl: Zastosuj ustawienia do wszystkich map

en: Apply settings to all markers
pl: Zastosuj ustawienia do wszystkich znaczników

en: Apply settings to all markers assigned to these maps (will not apply to markers added via filters)
pl: Zastosuj ustawienia do wszystkich znaczników przypisanych do tych map (pomija znaczniki dodane filtrami)

en: Apply settings to these maps
pl: Zastosuj ustawienia do wybranych map

en: Apply settings to these markers
pl: Zastosuj ustawienia do tych znaczników

en: Arabic
pl: Arabski

en: Arabic (Saudi Arabia)
pl: Arabski (Arabia Saudyjska)

en: Arcs
pl: Łuki

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz zastosować wybrane warstwy do tych map? Nie można tego cofnąć.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz zastosować te ustawienia do wybranych map? Tej operacji nie można cofnąć.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz zastosować te ustawienia do wybranych znaczników? Nie można tego cofnąć.

en: Are you sure you want to delete the map with ID %1$s?
pl: Na pewno chcesz usunąć mapę z ID %1$s?

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
pl: Na pewno chcesz usunąć marker ID %1$s?

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane ikony? Nie można tego cofnąć!

en: Are you sure you want to delete this marker?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten marker?

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz zamienić te ikony? Tej operacji nie można cofnąć.

en: Are you sure you want to reset the settings to their defaults? This cannot be undone!
pl: Na pewno chcesz przywrócić domyśle ustawienia? Tego nie można cofnąć!

en: Are you sure?
pl: Jesteś pewny?

en: Armenian
pl: Armeński

en: Ascending
pl: rosnąco

en: Assamese
pl: Asamski

en: Assign all unassigned markers to a map
pl: Przypisz wszystkie nieprzypisane znaczniki do mapy

en: Assign markers
pl: Przypisz znaczniki

en: Assign markers to this map
pl: Przypisz markery do tej mapy

en: Assign the selected markers to the map with ID %1$s
pl: Przypisz zaznaczone markery do mapy z ID %1$s

en: Assigned to map
pl: Przypisane do mapy

en: Assignment mode
pl: Tryb przypisania

en: Assignments
pl: Przypisania

en: Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into content, the shortcode on these pages has to be changed manually. Otherwise, these maps will not be show!
pl: Uwaga: jeśli zmienisz shortcode po umieszczeniu go w treści strony, będzie trzeba go ręcznie zaktualizować w treści. W innym wypadku mapa nie zostanie wyświetlona.

en: Attribution
pl: Autorzy wtyczki/mapy

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
pl: Tekst uznania autorstwa widoczny kiedy ta warstwa jest aktywna

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
pl: Autentykacja dla klientów Google Maps APIs Premium Plan

en: Authentication method
pl: Metoda autentykacji

en: Auto close
pl: Auto zamykanie

en: Automatic (use WordPress default)
pl: automatycznie (użyj domyślnych ustawień WordPressa)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
pl: Automat (korzystaj z ustawień językowych WordPress'a)

en: Automatic (use the browser language setting)
pl: Automat (skorzystaj z ustawień językowych przeglądarki)

en: Available placeholders
pl: Dostępne placeholdery

en: Available providers
pl: Dostępni dostawcy

en: Avoid highways
pl: Unikaj autostrad

en: Avoid tolls
pl: Unikaj płatnych dróg

en: Azerbaijani (Latin)
pl: Azerbejdżański (Łacina)

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Backup and restore
pl: Archiwizacja i odzyskiwanie

en: Backup completed successfully
pl: Zakończono tworzenie kopii zapasowej

en: Backup or restore database
pl: Tworzenie kopii zapasowych lub przywracanie bazy danych

en: Backup or restore settings
pl: Ustawienia kopii bezpieczeństwa/odzyskiwania

en: Backup, restore & reset
pl: Archiwizuj, odzyskaj i resetuj

en: Bangla (Bangladesh)
pl: Bengalski (Bangladesz)

en: Bangla (India)
pl: Bengalski (Indie)

en: Basemap
pl: Mapa bazowa

en: Basemaps
pl: Mapy bazowe

en: Basque
pl: Baskijski

en: Batch update layers
pl: Zaktualizuj wiele warstw jednocześnie

en: Batch update map settings
pl: Ustawienia aktualizacji wielu map jednocześnie

en: Batch update markers
pl: Zaktualizuj wiele znaczników naraz

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions on %1$s for a guideline on how to deal with the most common issues.
pl: Zanim wyślesz zapytanie o pomoc, przeczytaj poradnik dostępny tu : %1$s, aby dowiedzieć się jak rozwiązywać najczęstsze problemy

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Below
pl: Poniżej

en: Below are your current settings, encoded in JSON. Use copy and paste to create or restore a backup.
pl: Poniżej są bieżące ustawienia, zakodowane w JSON. Użyj kopiuj wklej aby stworzyć lub odtworzyć archiwum.

en: Beta testing
pl: Beta testy

en: Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel. Use these versions at your own risk, as they might be unstable, and please use the <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk</a> for feedback.
pl: Włączono tryb beta - aktualizacje będą pobierane z kanału testowego. Używasz tych wersji na własną odpowiedzialność ponieważ mogą być niestabilne. Korzystaj z <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk'u</a> aby zgłosić uwagi.

en: Bevel
pl: Ścięty (Bevel)

en: Bicycle
pl: Rower

en: Bing Maps (worldwide)
pl: Bing Maps (ogólnoświatowe)

en: Bing Maps API key
pl: Klucz API Bing Maps

en: Bosnian
pl: Bośniacki

en: Bosnian (Latin)
pl: Bośniacki (Łacina)

en: Bottom
pl: Dół

en: Bounce at zoom limits
pl: Odbij się przy granicznym zoomie

en: Bounds
pl: Ograniczenia

en: Bounds will be in pixels with a top-left origin
pl: Ograniczenia w pikselach, licząc od górnego lewego rogu

en: Bounty Hunters wanted - find security bugs to earn cash and licenses!
pl: Łowcy Nagród poszukiwani! Znajdź błędy aby zarobić pieniądze i licencje

en: Box zoom
pl: Okno zoom

en: Breakpoint
pl: Punkt graniczny

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Burmese
pl: Birmański

en: Butt
pl: Czołowe (Butt)

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Capabilities
pl: Możliwości

en: Car
pl: Samochód

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Catalan Spanish
pl: Hiszpański kataloński

en: Center
pl: Środek

en: Center on map
pl: Wyśrodkuj na mapie

en: Central Curdish
pl: Kurdyjski środkowy

en: Change
pl: Zmień

en: Change icon
pl: Zmień ikonę

en: Change marker icon
pl: Zmień ikonę znacznika

en: Change settings
pl: Zmień ustawienia

en: Change units
pl: Zmień jednostki

en: Changelog
pl: Historia zmian

en: Changelog could not be loaded, please try again later.
pl: Lista zmian nie może zostać wczytana, proszę spróbować później.

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter country codes (%1$s).
pl: Pozwala zawęzić wyszukiwanie do wybranych krajów. Podaj dwuliterowe kody krajów, rozdzielone przecinkami (%1$s).

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter or three-letter country codes (%1$s).
pl: Pozwala zawęzić wyszukiwanie do wybranych krajów. Podaj dwuliterowe lub trzyliterowe kody krajów, rozdzielone przecinkami (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
pl: Zmienia język wyników. Możesz podać dwuliterowe kody krajów (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass an IETF language tag (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).
pl: Zmienia język wyświetlania wyników. Możesz użyć znaczników językowych IETF (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>)

en: Check migration
pl: Sprawdź migrację

en: Chinese
pl: Chiński

en: Chinese (Simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Chinese (Traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

en: Chinese (simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Chinese (traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

en: Choose
pl: Wybierz

en: Circle
pl: okrąg

en: Clear measurements
pl: Wyczyść pomiary

en: Clear measurements on stop
pl: Wyczyść pomiary po zatrzymaniu

en: Click and drag to <b>move point</b>
pl: Przytrzymaj lewy klawisz myszy i przeciągnij, aby <b>przesunąć punkt</b>

en: Click behavior in view
pl: Zachowanie kliknięcia w widoku

en: Click behavior out of view
pl: Zachowanie kliknięcia poza widokiem

en: Click here for more info
pl: Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji

en: Click to <b>finish line</b>
pl: Kliknij, aby <b>zakończyć linię</b>

en: Close
pl: Zamknij

en: Clustering
pl: Grupowanie

en: Collapsed
pl: zwinięte

en: Collapsed height
pl: Zwinięta wysokość

en: Collapsed on mobile
pl: Zwinięte na urządzeniach mobilnych

en: Collapsed width
pl: Zwinięta szerokość

en: Color
pl: Kolor

en: Columns
pl: Kolumny

en: Comma-separated list of bounds
pl: Lista ograniczeń oddzielona przecinkami

en: Comma-separated list of layers to show
pl: Lista warstw do pokazania, oddzielona przecinkami

en: Comma-separated list of styles
pl: Lista stylów oddzielana przecinkami

en: Components
pl: składniki

en: Condensed
pl: Skondensowany

en: Controls
pl: Sterowanie

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Could not parse settings
pl: Nie można parsować ustawień

en: Could not retrieve file
pl: Nie udało się pobrać pliku

en: Count
pl: Licznik

en: Countries
pl: kraje

en: Created
pl: Utworzono

en: Created by
pl: Stworzone przez

en: Created on
pl: Stworzono

en: Created on %1$s by %2$s
pl: Utworzono %1$s przez %2$s

en: Credentials missing or incomplete
pl: Brakujące lub niekompletne dane autoryzacyjne

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Culture parameter
pl: Parametr kultury

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Custom
pl: Własne

en: Custom JavaScript
pl: Własny JavaScript

en: Custom layers
pl: Własne warstwy

en: Custom marker shadow URL
pl: URL własnego cienia markera

en: Czech
pl: Czeski

en: Daily
pl: Dziennie

en: Danish
pl: Duński

en: Dari
pl: Nowoperski

en: Data by
pl: Dane

en: Data migration
pl: Migracja danych

en: Data migration completed successfully
pl: Migracja danych zakończona pomyślnie

en: Database error
pl: Błąd bazy danych

en: Database reset successfully
pl: Udany reset bazy danych

en: Default culture
pl: Domyślna narodowość

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Default order by
pl: Domyślnie sortuj po

en: Default sort order
pl: Domyślna kolejność sortowania

en: Default sorting
pl: Domyślne sortowanie

en: Delay in milliseconds between character inputs before a request to the geocoding provider is sent.
pl: Opóźnienie w milisekundach pomiędzy wpisaniem znaku, a wysłaniem żądania do dostawcy geokodowania.

en: Delete
pl: usuń

en: Delete all maps
pl: Usuń wszystkie mapy

en: Delete all markers
pl: Usuń wszystkie znaczniki

en: Delete map
pl: Usuń mapę

en: Delete maps and assign markers to this map
pl: Usuń mapy i markery przypisane do tych map

en: Delete maps and assigned markers
pl: Usuń mapę i przypisane znaczniki

en: Delete maps and unassign markers
pl: Usuń mapy i przypisanie markerów

en: Delete marker
pl: Usuń marker

en: Delete markers
pl: usuń marker

en: Delete other maps
pl: Usuń pozostałe mapy

en: Delete other markers
pl: Usuń inne markery

en: Delete selected
pl: Usuń wybrane

en: Delete the selected maps and assign all their markers to the map with ID %1$s
pl: Usuń zaznaczone mapy i przypisz ich wszystkie markery do mapy z ID %1$s

en: Delete the selected maps and their markers?
pl: Usunąć wybrane mapy i ich znaczniki?

en: Delete the selected maps and unassign their markers?
pl: Usunąć wybrane mapy i skasować przypisanie markerów?

en: Delete the selected markers?
pl: Usunąć zaznaczone markery?

en: Descending
pl: malejąco

en: Description
pl: Opis

en: Direction
pl: Kierunek

en: Directions
pl: Wskazówki dojazdu

en: Directions provider
pl: Dostawca nawigacji

en: Disable at zoom
pl: Wyłącz przy zoomie

en: Disabling this option allows you to display unfiltered popups and is only recommended if special HTML tags are needed.
pl: Wyłączając tą opcję umożliwiasz pokazanie niefiltrowanego tekstu i jest to zalecane tylko w przypadku korzystania ze specjalnych tagów HTML.

en: Distance
pl: Dystans

en: Distance precision
pl: Precyzja odległości

en: Distance unit
pl: Jednostka odległości

en: Distance units
pl: Jednostki długości

en: Distribute the license key to all subsites
pl: Rozprowadź klucz licencji do wszystkich poddomen

en: Double click zoom
pl: Zoom po podwójnym kliknięciu

en: Download
pl: Pobierz

en: Dragging
pl: Przeciąganie

en: Draw
pl: Rysuj

en: Draw circle
pl: Narysuj koło

en: Draw marker
pl: Rysuj marker

en: Draw radius
pl: Promień rysowania

en: Duplicate maps
pl: Powiel mapy

en: Duplicate maps and assign the same markers
pl: Duplikuj mapy i przypisz te same markery

en: Duplicate markers
pl: Powiel markery

en: Duplicate the selected maps and assign their respective markers?
pl: Powielić wybrane mapy i przypisać odpowiadające im markery?

en: Duplicate the selected maps?
pl: Powielić wybrane mapy?

en: Duplicate the selected markers?
pl: Powielić zaznaczone markery?

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Dutch
pl: Holenderski

en: Dutch (Netherlands)
pl: Duński (Holandia)

en: Edge buffer tiles
pl: Krawędziowe buforowanie kafelków

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit map
pl: Edytuj mapę

en: Edit marker
pl: Edytuj marker

en: Edit other maps
pl: Edytuj pozostałe mapy

en: Edit other markers
pl: Edytuj pozostałe markery

en: Edit post
pl: Edytuj wpis

en: Elevation
pl: Przewyższenie

en: Elevation chart
pl: Wykres wysokości

en: Email
pl: E-mail

en: Embedded map - show in fullscreen mode
pl: Mapa osadzona - pokaż w trybie pełnoekranowym

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable / disable
pl: Włącz / wyłącz

en: End
pl: Koniec

en: End icon
pl: Ikona zakończenia

en: English
pl: Angielski

en: English (Australian)
pl: Angielski (Australijski)

en: English (Great Britain)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

en: English (United Kingdom)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

en: English (United States)
pl: Angielski (Stany Zjednoczone)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
pl: Podaj swój ID partnera afiliacyjnego aby podmienić domyślny link zwrotny MapsMarker.com na wszystkich mapach z twoim linkiem afiliacyjnym - pozwali to na otrzymywanie prowizji do 50% ze sprzedaży wersji Pro.

en: Error
pl: Błąd

en: Error: The local key is invalid for this license.
pl: Błąd: klucz lokalny dla tej licencji jest nieprawidłowy.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
pl: Błąd: Local klucz licencji został naruszony lub jest nieprawidłowy.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
pl: Błąd: Local klucz licencji jest nieprawidłowy dla tej lokalizacji.

en: Error: This license has an invalid status.
pl: Błąd: ta licencja jest niepoprawna.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
pl: Błąd: Niniejsza licencja została zawieszona. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy ktoś próbuje zarejestrować drugą licencję próbną na tej samej domenie. <a href="%1s" target="_blank">Kliknij tutaj aby uzyskać niewygasającą licencję dla tej domeny.</a>

en: Error: This license is pending review.
pl: Błąd: Ta licencja jest w trakcie weryfikacji.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to version %3$s or older</a>.
pl: Błąd: Ta wersja wtyczki została wydana po wygaśnięciu Twojego dostępu do pobierania. <a href="%1$s" target="_blank">Odnów usługę </a> lub <a href="%2$s" target="_blank"> wróć do poprzedniej wspieranej wersji (%3$s lub starsza)</a>.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
pl: Błąd: nie można było uzyskać nowego lokalnego klucza licencyjnego. Proszę zobaczyć %s  aby uzyskać więcej informacji

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
pl: Błąd: mapa nie może zostać wczytana - mapa z ID %1$s nie istnieje. Skontaktuj się z właścicielem strony.

en: Error: map could not be loaded - a marker with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
pl: Błąd: mapa nie może być wczytana - marker z ID %1$s nie istnieje. Skontaktuj się z właścicielem strony.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
pl: Błąd: mapa nie może zostać wczytana - błędny shortcode. Skontaktuj się z właścicielem strony.

en: Error: map could not be loaded - invalid type. Please contact the site owner.
pl: Błąd: nie udało się załadować mapy - niewłaściwy typ. Proszę skontaktować się z właścicielem strony.

en: Estonian
pl: Estoński

en: Example
pl: Przykład

en: Example link for map with ID 1: %1$s
pl: Przykładowy link dla mapy o ID 1: %1$s

en: Example link to fullscreen map with ID 1: %1$s
pl: Przykładowy link do pełnoekranowej mapy znaczników ID 1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
pl: Przykładowe linki dla mapy o ID 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
pl: Wyłącz określone znaczniki

en: Exit fullscreen
pl: Wyjście z wyświetlania na pełnym ekranie

en: Expanded
pl: rozszerzony

en: Export as GeoJSON
pl: Eksportuj jako GeoJSON

en: Export as GeoRSS
pl: Eksportuj jako GeoRSS

en: Export as KML
pl: Eksport jako KML

en: Export completed successfully
pl: Eksport zakończony powodzeniem

en: Export endpoint
pl: Endpoint eksportu

en: Export markers
pl: Export markerów

en: External URLs require an "allow origin" header
pl: Zewnętrzne URL wymagają nagłówka "allow origin"

en: Failed to send request
pl: Nieudane wysłanie żądania

en: Farsi
pl: Perski

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
pl: Kanał nie może być przywrócony, prosimy spróbować ponownie później lub przeczytać najnowsze posty na blogu %1$s.

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
pl: Plik (wszystkie znaczniki zostaną przypisane zgodnie z informacją o przypisaniu zawartą w pliku)

en: File could not be parsed
pl: Nie można przetworzyć pliku

en: File could not be read
pl: Nie można odczytać pliku

en: File could not be written
pl: Plik nie może zostać zapisany

en: File missing
pl: Brak pliku

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: File type
pl: Typ pliku

en: Filename missing
pl: Brak nazwy pliku

en: Filipino
pl: Filipiński

en: Fill
pl: Wypełnianie

en: Fill color
pl: Kolor wypełnienia

en: Fill opacity
pl: Przeźroczystość wypełnienia

en: Fill rule
pl: Reguła wypełniania (fill rule)

en: Filter mode
pl: Tryb filtrowania

en: Filters
pl: Filtry

en: Filters control
pl: Kontrola filtrów

en: Find a location
pl: Znajdź lokalizację

en: Finnish
pl: Fiński

en: First name
pl: Imię

en: Fit all markers
pl: wyświetl wszystkie markery

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
pl: Stały (wszystkie znaczniki zostaną przypisane do wybranych map, nawet jeśli w pliku znajdują się informacje o przypisaniu)

en: Fixed zoom level
pl: Stały poziom zoomu

en: Follow @MapsMarker on Twitter
pl: Obserwuj @MapsMarker na Twitterze

en: Follow MapsMarker on Facebook
pl: Obserwuj MapsMarker na Facebook

en: For a community-curated list of custom layers and WMS services, please visit %1$s.
pl: Aby zobaczyć listę autorskich warstw i usług WMS, zarządzanych przez społeczność, odwiedź %1$s.

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
pl: Zobacz porównanie wspieranych dostawców geokodowania: %1$s

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
pl: Aby dowiedzieć się jak uzyskać darmowy klucz LocationIQ Geocoding API, odwiedź %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
pl: Aby dowiedzieć się jak uzyskać darmowy klucz MapQuest Geocoding API odwiedź %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
pl: Odwiedź %1$s, aby dowiedzieć się jak uzyskać darmowy klucz TomTom Geocoding API.

en: For full documentation and usage examples, please visit %1$s.
pl: Aby zobaczyć całą dokumentację i przykłady wejdź na %1$s

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
pl: Aby uzyskać więcej informacji o funkcjonalności eksportu i dowiedzieć się jak dokonać konwersji pliku wynikowego do innego formatu odwiedź %1$s.

en: For more details about the import feature, file requirements and a tutorial on how to convert between formats, please visit %1$s.
pl: Aby uzyskać więcej informacji o funkcjonalności importu i dowiedzieć się jak dokonać konwersji pliku wynikowego do innego formatu odwiedź %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
pl: Aby dowiedzieć się więcej o programie partnerskim Maps Marker i dowiedzieć się jak otrzymać swoje partnerskie ID odwiedź %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and a tutorial on how to register a Google Geocoding API key, please visit %1$s.
pl: Aby poznać regulamin, cennik, ograniczenia i poradnik Google Geocoding API, odwiedź %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and more please visit %1$s.
pl: Odwiedź %1$s aby zapoznać się z warunkami użytkowania, cenami i ograniczeniami.

en: Free trial license valid until
pl: Darmowa próbna licencja jest ważna do:

en: French
pl: Francuski

en: French (Canada)
pl: Francuski (Kanada)

en: French (France)
pl: Francuski (Francja)

en: From
pl: Od

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Fullscreen button
pl: Tryb pełnoekranowy

en: Fullscreen endpoint
pl: Endpoint pełnego ekranu

en: Fullscreen map
pl: mapa pełnoekranowa

en: GPX control
pl: Kontrola GPX

en: GPX download
pl: Ściągnij GPX

en: GPX download button
pl: Przycisk do pobrania GPX

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Trasa GPX <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Trasy GPX <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Trasy GPX <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
pl: Ślady GPX

en: Galician
pl: Galicyjski

en: General
pl: Ogólne

en: Geo sitemap endpoint
pl: Endpoint geo mapy strony

en: GeoJSON button
pl: przycisk GeoJSON

en: GeoJSON export
pl: Eksport GeoJSON

en: GeoRSS export
pl: Eksport GeoRSS

en: GeoRss button
pl: przycisk GeoRss

en: Geocoding
pl: Geokodowanie

en: Geocoding bounds
pl: Granice geokodowania

en: Geocoding control
pl: Kontrola geokodowania

en: Geocoding error
pl: Błąd geocodingu

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
pl: Geokodowanie to proces zmiany opisu lokalizacji - takiej jak adres, nazwa czy miejsce - na określony punkt na powierzchni Ziemi.

en: Geocoding provider
pl: Dostawca geokodowania

en: Geocoding settings
pl: Ustawienia geokodowania

en: Geolocation error
pl: Błąd geolokacji

en: Georgian
pl: Gruziński

en: German
pl: Niemiecki

en: German (Germany)
pl: Niemiecki (Niemcy)

en: Gesture handling
pl: Obsługa gestów

en: Get a non-expiring license key
pl: Wystąp o stały klucz licencji

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
pl: Uzyskaj trwały klucz licencyjny %1$s i aktywuj licencję poniżej:

en: Get directions
pl: Jak dojechać

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
pl: Globalnie włącza lub wyłącza endpointy eksportu GeoJSON, KML i GeoRSS dla wszystkich map.

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
pl: Globalnie włącza lub wyłącza endpointy pełnego ekranu dla wszystkich map.

en: Globally enables or disables the geo sitemap endpoint %1$s
pl: Globalnie włącza lub wyłącza endpoint geo mapy strony %1$s

en: Google Maps (worldwide)
pl: Google Maps (światowe)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
pl: Tylko dla klientów Google Maps API Premium Plan

en: Google Maps JavaScript API key
pl: Klucz Google Maps JavaScript API

en: Google styles
pl: Style Google

en: Greek
pl: Grecki

en: Grid lines color
pl: Kolor linii siatki

en: Gujarati
pl: Gudżarati

en: HERE Maps API key
pl: Klucz API HERE Maps

en: HTML filter for popups
pl: Filtr HTML dla wyskakujących tekstów

en: Hausa (Latin)
pl: Hausa (Łacina)

en: Header and data size mismatch at row %1$u
pl: Rozmiar danych w rzędzie %1$u jest inny niż rozmiar nagłówka

en: Health check
pl: Test funkcjonowania

en: Heart rate
pl: Tętno

en: HeavyVehicle
pl: Ciężki pojazd

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Height
pl: Wysokość

en: Height of the icons in pixels.
pl: Wysokość ikon w pixelach

en: Height of the shadow icon in pixels.
pl: Wysokość cienia ikony w pixelach

en: Help & Support
pl: Pomoc i Wsparcie

en: Help translate Maps Marker Pro
pl: Pomóż tłumaczyć Maps Marker Pro

en: Here you can set the backend capabilities for each user role. Administrators always have all capabilities.
pl: Możesz tutaj zmieniać uprawnienia poszczególnych ról użytkowników. Administratorzy mają zawsze pełne uprawnienia.

en: Hide changelog
pl: ukryj listę zmian

en: Hide fields with no value
pl: Ukryj pola bez przypisanej wartości

en: Hide minimap
pl: Ukryj minimapę

en: Hindi
pl: Hinduski

en: Hourly
pl: Co godzinę

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
pl: Jak często mapy się zmieniają. Ta wartość dostarcza ogólnej informacji dla silników wyszukiwania i może nie współzależeć dokładnie z tym jak często szukacze odwiedzają stronę. Dodatkowe informacje dostępne na %1$s

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Hybrid
pl: Hybryda

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
pl: Zapoznałem się z <a href="%1$s" target="_blank">Warunkami korzystania z usługi</a> i <a href="%2$s" target="_blank">Polityką prywatności</a>.

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon anchor
pl: Znacznik ikony

en: Icon replaced successfully
pl: Ikona została podmieniona

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Icon to replace
pl: Ikona, którą chcesz podmienić

en: Icons
pl: Ikony

en: If a popup text is set, it will appear here
pl: Jeśli ustawiono tekst okna wyskakującego, powinien tu się pokazać

en: If empty, "WordPress Address (URL)" - %1$s - will be used.
pl: Jeśli puste, zostanie użyty "WordPress adres (URL)" - %1$s

en: If empty, the entire planet will be searched.
pl: Jeśli puste, przeszukana będzie cała planeta.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
pl: Jeśli puste, wykorzystane będą ustawienia językowe WordPress'a.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
pl: jeżeli opcja jest włączona, przycisk "Wstaw mapę" zostanie dodany powyżej edytora TinyMCE na ekranach edycji postu aby można było łatwo aktualizować i wstawiać mapy

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, KML links will automatically be added to the sitemap.
pl: Jeśli zaznaczone i wtyczka %1$s jest aktywna, linki KML będą dodawane automatycznie do Twojej mapy strony.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, the geo sitemap will automatically be added to the sitemap index.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, a wtyczka %1$s jest aktywna, geo mapa strony będzie dodawana do indeksu mapy strony.

en: If enabled, maps will only be loaded after they become visible in the viewport.
pl: Pozwala ładować mapy dopiero w momencie gdy są widoczne w oknie przeglądarki.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
pl: Jeśli ta funkcja jest włączona, popupy są ładowane dopiero kiedy są potrzebne.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
pl: Jeśli włączone, pokaże rozwijalne menu w paku administracyjnym WordPress'a.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
pl: pokazuje widżet na panelu administratora, który wyświetla nowe markery i posty z bloga mapsmarker.com

en: If enabled, unsupported code tags are stripped from popups to prevent injection of malicious code.
pl: Jeśli włączone, wówczas niewspierane tagi kodu są usuwanie z okien wyskakujących aby zapobiec wstrzykiwaniu złośliwego kodu.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
pl: Jeśli zaznaczone, będą ładowane tylko kafelki wewnątrz wskazanego obszaru

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
pl: Kliknij <a href="%1$s">tutaj</a> jeśli pobieranie nie rozpoczęło się automatycznie

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
pl: Lista wyrównana do boku będzie się wyświetlać u dołu mapy poniżej tej szerokości.

en: If you are a Google Maps APIs Premium Plan customer, please change the authentication method above to "%1$s" and fill in the credentials below, which you received in the welcome email from Google.
pl: Jeśli jesteś użytkownikiem Google Maps APIs Premium Plan, zmień metodę autoryzacji na "%1$s" i uzupełnij dane poniżej, za pomocą danych, które otrzymałeś w mailu powitalnym od Google.

en: If you have any issues with your license, please <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
pl: Jeśli masz jakieś problemy ze swoją licencją <a href="%1$s" target="_blank">utwórz nowe zgłoszenie pomocy</a>.

en: If you have any questions or experience issues, please use one of the following support channels.
pl: Jeśli masz pytania lub problemy skorzystaj z dostępnych kanałów wsparcia.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first.
pl: Jeśli chcesz skopiować istniejące mapy do tej wersji, musisz zaktualizować starą instalację Map Marker Pro do wersji %1$s.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first. For more information, please see the <a href="%2$s">data migration tool</a>.
pl: Jeśli chcesz skopiować swoje istniejące mapy do tej wersji, musisz zaktualizowań starą instalację Maps Marker Pro do wersji %1$s. Więcej informacji znjadziesz w <a href="%2$s">narzędziu do migracji danych</a>.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
pl: Jeśli chcesz korzystać z Google Maps, musisz wystąpić o osobisty klucz Google Maps JavaScript API. Zobacz %1$s aby zapoznać się z warunkami korzystania z usługi, cenami, ograniczeniami.

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
pl: Jeśli chcesz używać HERE Maps, zarejestruj konto HERE. Poradnik, regulamin, cennik, limity i więcej informacji znajdziesz tu: %1$s.

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
pl: Aby używać map TomTom musisz założyć konto TomTom. Poradnik, regulamin, cennik, ograniczenia i więcej informacji znajdziesz tutaj: %1$s.

en: If you would prefer to have no location bias, set the location to 0,0 and radius to 20000000 (20 thousand kilometers), to encompass the entire world.
pl: Jeśli nie chcesz wpływać na lokalizację, ustaw lokację na 0,0 i promień na 20000000 (20 tysięcy kilometrów) aby objąć cały świat.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
pl: Jeśli brakuje Twojego języka lub nie jest jeszcze w pełni przetłumaczony, zachęcamy do pomocy w tłumaczeniu poprzez przeglądarkową platformę tłumaczenia:

en: Image format
pl: Format obrazków

en: Imperial
pl: Imperialne

en: Imperial (metric)
pl: Imperialne (metryczne)

en: Import markers
pl: Import markerów

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
pl: Ważne: w celu złożenia zamówienia odnowienia licencji kliknij przycisk aktualizacji obok klucza licencji.

en: In case of any issues, you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>.
pl: W przypadku jakichkolwiek problemów zawsze można <a href="%1$s">zresetować ustawienia wtyczki</a>

en: Inactive (API key required)
pl: Nieaktywne (wymagany klucz API)

en: Include specific maps
pl: Dołącz określone mapy

en: Indicator line color
pl: Kolor linii wskaźnika

en: Indicator line width
pl: Szerokość linii wskaźnika

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Inertia
pl: Inercja

en: Inertia deceleration
pl: Spowolnienie inercji

en: Inertia max speed
pl: Maksymalna prędkość inercji

en: Initial view
pl: Początkowy widok

en: Insert map
pl: Wstaw mapę

en: Installation finished - you can now start creating maps!
pl: Instalacja zakończona - możesz rozpocząć tworzenie map!

en: Integration
pl: Integracja

en: Interaction
pl: Interakcja

en: Interface language
pl: Język interfejsu

en: Invalid GeoJSON
pl: Błędny GeoJSON

en: Invalid JSON
pl: Niepoprawny JSON

en: Invalid URL
pl: Błędny URL

en: Invalid filename
pl: Niewłaściwa nazwa pliku

en: Invalid format
pl: Błędny format!

en: Invalid header row
pl: Niepoprawny rząd nagłówkowy

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
pl: Błędny klucz licencji. Musi rozpoczynać się %1$s

en: Invalid map ID
pl: Błędne ID mapy!

en: Invalid marker ID
pl: Błędny ID znacznika

en: Invalid request
pl: Niepoprawne żądanie

en: Inverses Y-axis numbering for tiles
pl: Odwraca numerowanie kafelków w osi Y

en: Irish
pl: Irlandzki

en: Italian
pl: Włoski

en: Italian (Italy)
pl: Włoski (Włochy)

en: Japanese
pl: Japoński

en: JavaScript callback
pl: callback JavaScript

en: Jump to marker
pl: Skocz do markera

en: Jump to marker and zoom
pl: Przejdź do znacznika i przybliż

en: KML button
pl: przycisk KML

en: KML export
pl: Eksport KML

en: Kannada
pl: Kannara

en: Kazakh
pl: Kazachski

en: Keep current zoom level
pl: Zatrzymaj bieżący poziom zoomu

en: Keyboard navigation
pl: Nawigacja z klawiatury

en: Khmer
pl: Kmerski

en: Kinyarwanda
pl: Ruanda-rundi

en: Kiswahili
pl: Suahili

en: Knowledge base
pl: Baza wiedzy

en: Korean
pl: Koreański

en: Kyrgyz
pl: Kirgistański

en: Language
pl: Język

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Latest available version:
pl: Najnowsza dostępna wersja:

en: Latest blog posts from %1$s
pl: Najnowsze wpisy od %1$s

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
pl: Szerokość geograficzna (południe), Długość geograficzna (zachód), Szerokość geograficzna (północ), Długość geograficzna (wschód)

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Layers
pl: Warstwy

en: Layers control
pl: Kontrola warstw

en: Leave the API key empty if you want to authenticate using App ID and App Code.
pl: Pozostaw pole klucz API puste, jeśli chcesz dokonać autoryzacji za pomocą App ID i App Code.

en: Left
pl: Lewo

en: Legacy authentication
pl: Tradycyjna autoryzacja

en: Libraries, services and images
pl: Biblioteki, usługi i obrazki

en: License
pl: Licencja

en: License Key
pl: Klucz licencji

en: License key missing
pl: Brak klucza licencji

en: License registered to
pl: Licencja zarejestrowana dla

en: License settings
pl: Ustawienia licencji

en: Line cap
pl: Zakończenie linii

en: Line color
pl: Kolor linii

en: Line join
pl: Łączenie linii

en: Line width
pl: Grubość linii

en: Link target
pl: Docelowy link

en: List
pl: Lista

en: List action
pl: Lista akacji

en: List all maps
pl: Wymień wszystkie mapy

en: List all markers
pl: Lista znaczników

en: List settings
pl: Wylistuj ustawienia

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Loading changelog, please wait ...
pl: Wczytuję listę zmian, proszę czekać...

en: Locate button
pl: Przycisk lokalizuj

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Location biasing
pl: Preferowanie lokalizacji

en: Location finder
pl: Wyszukiwarka lokalizacji

en: LocationIQ Geocoding API key
pl: klucz LocationIQ Geocoding API

en: Locator
pl: Lokalizator

en: Locator fill color
pl: Kolor wypełnienia lokalizatora

en: Locator fill opacity
pl: Przeźroczystość wypełnienia lokalizatora

en: Locator radius
pl: Promień lokalizatora

en: Locator stroke
pl: Kreska lokalizatora

en: Locator stroke color
pl: Kolor kreski lokalizatora

en: Locator stroke weight
pl: Grubość kreski lokalizatora

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Luxembourgish
pl: Luksemburdzki

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Malay
pl: Język malajski

en: Malay (Malaysia)
pl: Malajski (Malezja)

en: Malayalam
pl: Malajala

en: Maltese
pl: Maltański

en: Manage GPX tracks
pl: Zarządzaj ścieżkami GPX

en: Manage icons
pl: Zarządzaj ikonami

en: Map
pl: Mapa

en: Map ID missing
pl: Brak ID mapy!

en: Map Icons Collection
pl: Zbiór ikon do map

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
pl: Nie można wyświetlić mapy ze względu na niepoprawną licencę. Więcej informacji znajdziesz na <a href="%1$s">stronie licencji</a>.

en: Map created with <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> could not be displayed because of an invalid license. Please contact the site owner for more details.
pl: Mapa stworzona przy pomocy <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> nie może być pokazana ze względu na błędną licencję. Skontaktuj się z właścicielem strony po więcej informacji.

en: Map dimensions
pl: Wymiary mapy

en: Map lazy loading
pl: Lazy loading map

en: Map missing
pl: Brakująca mapa

en: Map not found
pl: Mapa nie została znaleziona

en: Map saved successfully
pl: Mapa zapisana

en: Map settings for new maps
pl: Ustawienia map dla nowych map

en: Map style
pl: Styl mapy

en: Map tiles by
pl: Kafelki mapy

en: Map type
pl: Typ mapy

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
pl: MapQuest Geocoding z darmowym kluczem API pozwala na maksimum %1$s transakcji/miesiąc i maksimum %2$s zapytań/sekundę. Wyższe limity są dostępne na żądanie - %3$s.

en: MapQuest Geocoding API key
pl: Klucz API MapQuest Geocoding

en: Maps
pl: Mapy

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
pl: Maps Marker Pro - #1 plugin map do WordPressa

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
pl: Maps Marker Pro - dostępna aktualizacja pluginu!

en: Maps Marker Pro 3.1.1 data migration
pl: Migracja danych Maps Marker Pro 3.1.1

en: Maps Marker Pro 4.0 was completely rewritten from scratch and received a new database structure. As a result, existing data needs to be migrated. To make this as risk-free as possible, the plugin folder was renamed (which means it is considered a different plugin by WordPress) and a new database was created. This allows you to easily go back to the old plugin, should you encounter any issues, by simply deactivating this version and reactivating Maps Marker 3.1.1.
pl: Maps Marker Pro 4.0 został całkowicie przepisany od podstaw, włączając w to całkiem nową strukturę bazy. W związku z tym bieżące dane muszą zostać zmigrowane. Aby była to możliwie bezpieczna czynność folder z wtyczką ma zmienioną nazwę (czyli jest uważany za odrębną wtyczkę przez WordPress'a) i stworzona została nowa baza. Pozwala to na swobodny powrót do starszej wersji wtyczki w razie napotkania problemów poprzez deaktywację bieżącej wersji i aktywację Maps Markera 3.1.1.

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
pl: Maps Marker Pro został zaktualizowany z wersji%1s to %2s!

en: Maps Marker Pro includes a <a href="%1$s" target="_blank">geo sitemap</a>. To learn how to manually register this sitemap, please visit <a href="%2$s" target="_blank">this tutorial</a>. Alternatively, you can use one of the supported plugins to automate the process.
pl: Maps Marker Pro zawiera <a href="%1$s" target="_blank">geo mapę strony</a>. Aby dowiedzieć się jak utworzyć ją ręcznie zobacz <a href="%2$s" target="_blank">ten poradnik</a>. Możesz także użyć jednej z wspieranych wtyczek, aby zautomatyzować ten proces.

en: Maps Marker Pro includes a JavaScript API, which can be utilized by developers to attach or listen to map events.
pl: Maps Marker Pro zawiera API JavaScript który może być wykorzystywany przez deweloperów do dołączania się lub nasłuchiwania zdarzeń związanych z mapami.

en: Maps and markers
pl: Mapy i markery

en: Maps deleted successfully
pl: Mapy usunięte

en: Maps per page
pl: Mapy na stronę

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
pl: Program afiliacyjny MapsMarker - zapisz się teraz, a otrzymasz prowizję do 50%!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
pl: Program dla sprzedawców MapsMarker - ponownie sprzedaj z 20% zniżką!

en: MapsMarker.com backlinks
pl: Zwrotne linki MapsMarker.com

en: Marker ID
pl: Identyfikator znacznika śladów

en: Marker icon
pl: Ikona znacznika

en: Marker list
pl: Lista markerów

en: Marker mode
pl: Tryb markerów

en: Marker name
pl: Nazwa znacznika

en: Marker saved successfully
pl: Marker zapisany

en: Marker settings for new markers
pl: Ustawienia znaczników dla nowych znaczników

en: Marker shadow
pl: Cień markera

en: Marker will only appear on maps within the set time span
pl: Znacznik pojawi się na mapie tylko w wyznaczonym okresie

en: Marker with ID %1$s not found
pl: Nie znaleziono markera z ID %1$s

en: Marker with ID %1$s updated
pl: Znacznik z ID %1$s zaktualizowany

en: Markers
pl: Markery

en: Markers deleted successfully
pl: Usunięto znaczniki

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
pl: Znaczniki z mapy %1$s przeniesiono do mapy %2$s

en: Markers per page
pl: Markerów na stronę

en: Markers successfully assigned to map %1$s
pl: Znaczniki przypisano do mapy %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
pl: Znaczniki usunięto z mapy %1$s

en: Max bounds
pl: Maksymalne ograniczenia

en: Max cluster radius
pl: Maksymalny promień klastra

en: Max height
pl: Wysokość mapy

en: Max interval
pl: Maksymalny interwał

en: Max width
pl: Szerokość mapy

en: Maximum upload size exceeded
pl: Przekroczono maksymalny rozmiar uploadu

en: Maximum zoom level for which the server has tiles available
pl: Maksymalny poziom przybliżenia dla którego serwer udostępnia kafelki

en: Measure button
pl: Przycisk pomiaru

en: Metric
pl: Metryczne

en: Metric (imperial)
pl: Metryczne (imperialne)

en: Metric units
pl: Jednostki metryczne

en: Min width
pl: Min szerokość

en: Minimap
pl: Minimapa

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
pl: Minimalna ilość znaków jaką trzeba wpisać, zanim zostanie wysłane zapytanie do dostawcy geocodingu.

en: Minimum zoom level for which the server has tiles available
pl: Minimalny poziom przybliżenia dla którego serwer udostępnia kafelki

en: Misc
pl: Różne

en: Missing (markers with missing assignment info will be assigned to the selected maps)
pl: Brakujące (znaczniki bez przypisania będą przypisane do wybranych map)

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
pl: Brak (markery z brakującymi współrzędnymi będą geokodowane)

en: Missing address for geocoding
pl: Brak adresu do geokodowania

en: Missing marker ID
pl: ID brakującego znacznika

en: Missing or incomplete coordinates
pl: Błędne lub niekompletne współrzędne

en: Miter
pl: Ukośny (Miter)

en: Miter-Clip
pl: Łącznik

en: Mongolian (Cyrillic)
pl: Mongolski (Cyrylica)

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Move markers
pl: przenieś markery

en: Move markers to a map
pl: Przenieś markery do warstwy

en: Move objects to map copies
pl: Przenoś obiekty na kopie mapy

en: Moving
pl: Ruch

en: Moving time
pl: Czas przebycia

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
pl: Tylko dla multisite: aktualizuje ustawienia na wszystkich podstronach

en: Name
pl: Nazwa

en: Name of the layer
pl: Nazwa warstwy

en: Needed for creating pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
pl: Konieczne do tworzenia ładnych odnośników do pełnoekranowych map lub endpointów API.

en: Nepali (Nepal)
pl: Nepalski (Nepal)

en: Never
pl: Nowsze

en: New icons will be uploaded to the following directory
pl: Nowe ikony zostaną załadowane do następującego katalogu

en: New marker added
pl: Dodano nowy znacznik

en: New shape settings
pl: Ustawienia nowego kształtu

en: New shortcode
pl: Nowy shortcode

en: New tab
pl: Nowa karta

en: News via RSS
pl: Wiadomości za pośrednictwem RSS

en: News via email
pl: Wiadomości przez email

en: No elevation data available
pl: Brak danych o wzniesieniach

en: No geographical data found
pl: Nie znaleziono danych geograficznych

en: No issues have been found.
pl: Nie znaleziono błędów

en: No limit
pl: Bez limitu

en: No maps selected
pl: Nie wybrano mapy

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
pl: Nie znaleziono kodów markerów map - kliknij "Rozpocznij migrację" aby kontynuować.

en: No markers found
pl: Nie znaleziono znacznika

en: No markers selected
pl: Nie wybrano znaczników

en: No preview
pl: Brak podglądu

en: No preview - save and reload to see changes
pl: Bez podglądu - zapisz i wczytaj ponownie zby zobaczyć zmiany

en: No results
pl: Brak wyników

en: No supported multilingual plugin found
pl: Nie odnaleziono wspieranej wtyczki wielojęzycznej

en: No supported multilingual plugin installed.
pl: Nie zainstalowano wspieranej wtyczki wielojęzycznej.

en: No wrap
pl: Nie zawijaj

en: None
pl: żaden

en: None (geocoding disabled)
pl: Brak (geocoding wyłączony)

en: Norwegian
pl: Norweski

en: Norwegian (Bokmål)
pl: Norweski (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
pl: Norweski (Nynorsk)

en: Not assigned to any map
pl: Nie przypisany do żadnej mapy

en: Not used in any content
pl: nie używane w żadnym miejscu

en: Note: markers are only unassigned, but not deleted.
pl: Uwaga: odwołano przypisanie markerów, nie kasowano ich.

en: Number of markers to show:
pl: Liczba markerów do wyświetlenia:

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
pl: Wyłączone (znaczniki z brakującymi koordynatami będą pomijane)

en: Off (no changes to marker assignments)
pl: Wyłączony (bez zmian do przypisania znaczników)

en: On (all markers will be geocoded)
pl: Włączone (wszystkie markery będą geokodowane)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
pl: Włączony (importowane znaczniki będą przypisane lub przypisanie zostanie usunięte)

en: On demand
pl: Na życzenie

en: Once
pl: Jednorazowo

en: Once the error is resolved, please click the update button. If you need further assistance, you can <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
pl: Po rozwiązaniu błędu kliknij przycisk aktualizacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy <a href="%1$s" target="_blank">wyślij do nas zgłoszenie</a>.

en: One result
pl: Jeden rezultat

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
pl: Do wybranych map zostaną zastosowane aktywne ustawienia. Aby aktywować ustawienie zaznacz pole po jego lewej stronie.

en: Only change the values below if you are not using marker or shadow icons from the %1$s!
pl: Zmień wartości poniżej, tylko jeśli nie używasz znacznika albo cienia z %1$s!

en: Only markers from these maps
pl: Tylko markery z tych map

en: Only set this option to the URL of your WordPress folder if you are experiencing issues or recommended so by support!
pl: Włączaj tą opcję w URL folderu Twojego WordPress'a jeśli doświadczasz problemów lub zostało to zalecone przez dział wsparcia!

en: Opacity
pl: Przezroczystość

en: Opacity of the layer
pl: Przezroczystość warstwy

en: Open Media Library
pl: Otwórz bibliotekę mediów

en: Open link
pl: Otwórz link

en: Open on hover
pl: Otwórz po najechaniu

en: Open popup
pl: otwórz pop-up

en: Open popup and zoom
pl: Otwórz popup i przybliż

en: Open standalone map in fullscreen mode
pl: Otwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowym

en: Option A: activate an unexpiring license key
pl: Opcja A: aktywuj klucz licencyjny który wygasł

en: Option B: get a personalized trial license key
pl: Opcja B: uzyskaj indywidualny próbny klucz licencyjny

en: Option C: get an anonymous trial license key
pl: Opcja C: uzyskaj anonimowy próbny klucz licencyjny

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
pl: Opcja ukrywająca linki zwrotne do Mapsmarker.com na mapie i nakładkach w plikach KML.

en: Optional component filters, separated by a pipe (|). Each component filter consists of a component:value pair and will fully restrict the results from the geocoder. For more information, please visit %1$s.
pl: Opcjonalne filtry, rozdzielone znakiem "|". Każdy filtr powinien zawierać dane w formacie {komponent:wartość} ({component:value}) i będzie wykorzystywany do ukrycia wyników geocodingu. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: %1$s.

en: Optional region code, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will only influence, not fully restrict, results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
pl: Opcjonalny kod regionu w formacie ccTLD (krajowej domeny internetowej). Ten parametr będzie miał wpływ na wyniki geocodingu, ale nie będzie całkowicie wykluczał wyników spoza regionu. Listę domen znajdziesz pod tym linkiem: %1$s.

en: Order by
pl: Sortuj

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Overlays
pl: Nakładki

en: Overview map
pl: Przegląd mapy

en: PHP version
pl: Wersja PHP

en: Pace
pl: Tempo

en: Page
pl: Strona

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Pedestrian
pl: Pieszy

en: Permalinks
pl: Permalinki

en: Permalinks base URL
pl: Podstawowy URL stałych linków (permalink)

en: Permalinks for the Maps Marker Pro API endpoints are not working correctly, which means API links (e.g. fullscreen) will not work. To fix this, please navigate to the <a href="%1$s">WordPress integration settings</a> and add the URL to your WordPress folder to the option "Permalinks base URL".
pl: Ostrzeżenie: stałe odnośniki do endpointów Maps Maker Pro API nie działają poprawnie co oznacza, że znaczniki nie mogą być wyświetlone i linki API nie będą działały. Aby to naprawić przejdź do <a href="%1$s">Ustawienia integracji</a> i dodaj URL do twojego folderu WordPress do opcji "Permalinks base URL".

en: Permanent
pl: Stały

en: Persian
pl: Perski

en: Please be aware that restoring settings from a version other than %1$s will result in settings that have been added, changed or removed in this version to revert to their default values.
pl: Przywracanie ustawień z innej wersji niż %1$s spowoduje utratę zmian dodanych, zmienionych bądź usuniętych w tej wersji.

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
pl: Kliknij tutaj aby ukończyć instalację Maps Marker Pro

en: Please click here to renew your access to updates and support
pl: Kliknij tutaj, aby odnowić dostęp do aktualizacji i wsparcia

en: Please do not delete Maps Marker Pro 3.1.1 until you have verified that all data has been migrated correctly. We also recommend to make a backup of the %1$s and %2$s database tables, to be able to run the migration again at a later point, should it become necessary.
pl: Proszę nie usuwaj instalacji Maps Marker Pro 3.1.1 do momentu weryfikacji poprawności migracji danych. Zalecamy wykonanie kopii zapasowej tabeli %1$s i %2$s bazy danych aby umożliwić wykonanie kiedyś ponownej migracji gdy będzie to konieczne.

en: Please enter a comma-separted list of IDs (e.g. 1,2,3).
pl: Podaj listę identyfikatorów rozdzieloną przecinkami (np: 1,2,3).

en: Please enter a license key to continue.
pl: Aby kontynuować proszę podać klucz licencji.

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
pl: Proszę podać poprawny adres e-mail, aby kontynuować (lub uzyskać anonimowy próbny klucz licencyjny)

en: Please enter your first name
pl: Podaj imię

en: Please enter your last name
pl: Podaj nazwisko

en: Please go to the health page for more information.
pl: Odwiedź stronę statusu kondycji aby uzyskać więcej informacji

en: Please go to the license page for more information.
pl: Przejdź do strony licencji, aby uzyskać więcej informacji.

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on. If you want to use your license on another domain, please follow <a href="%1$s" target="_blank">this tutorial</a>.
pl: Należy pamiętać, że licencja jest związana z domeną dla której była aktywowana. Jeśli chcesz korzystać z licencji na innej domenie, sprawdź jak to wykonać na <a href="%1$s" target="_blank">stronie przewodnika</a>.

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
pl: Wyczyść pamięć podręczną (cache) aby zapewnić poprawne działanie map.

en: Please note that in contrast to a personalized trial license, you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get a reminder when your trial license has expired.
pl: Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do spersonalizowanej wersji testowej nie będziesz miał<a href="%1s" target="_blank"> wsparcia </a> i automatycznego przypomnienia, gdy licencja próbna wygaśnie!

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
pl: Obsługiwane są tylko pliki z kodowaniem UTF-8.

en: Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe.
pl: Odnów dostęp do aktualizacji i wsparcia aby mieć bezpieczną i aktualną wtyczkę.

en: Please review this plugin on wordpress.org
pl: zapoznaj się z tym pluginem na wordpress.org

en: Please select the map you want to display
pl: Wybierz mapę którą chcesz wyświetlić

en: Please select the map you would like to add.
pl: Wybierz proszę mapę którą chcesz dodać

en: Please select your preferred directions provider. This setting will be used for the directions link that gets attached to the popup text on each marker if enabled.
pl: Wybierz preferowanego dostawcę instrukcji dojazdu. To ustawienie będzie używane do linku instrukcji, dołączanego do tekstu popupu na każdym znaczniku (jeśli włączone).

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Plugin version
pl: Wersja wtyczki

en: Polish
pl: Polski

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Polyline
pl: Linia łamana

en: Popup anchor
pl: Znacznik popup'a

en: Popup lazy loading
pl: Lazy loading popupów

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Portuguese (Brazil)
pl: Portugalski (Brazylia)

en: Portuguese (Portugal)
pl: Portugalski (Portugalia)

en: Position
pl: Pozycja

en: Positon
pl: Pozycja

en: Powered by
pl: wspierane przez

en: Preferred route profile
pl: Preferowany profil drogi

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
pl: Przytrzymaj CTRL i kliknij aby <b>dodać punkt</b>

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
pl: Przytrzymaj CTRL i kliknij, aby <b>kontynuować linię</b>

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
pl: Przytrzymaj SHIFT i kliknij, aby <b>usunąć punkt</b>

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
pl: Nie pozwala na zawijanie warstwy wokół południka 180°

en: Preview
pl: Podgląd

en: Priority for maps
pl: Priorytet map

en: Provider
pl: Dostawca

en: Public transport (works only in some areas)
pl: Transport publiczny (działa tylko w pewnych strefach)

en: Publish
pl: Publikuj

en: Punjabi (Arabic)
pl: Pendżabski (Arabski)

en: Punjabi (Gurmukhi)
pl: Pendżabski (Gurmukhi)

en: Quechua (Peru)
pl: Keczua (Peru)

en: Radius
pl: Promień

en: Raster tiles
pl: Kafelki rastrowe

en: Rate limit savings and performance
pl: Ograniczenie tempa i wydajność

en: Recent markers
pl: Ostatnie markery

en: Recommended
pl: Zalecany

en: Rectangle
pl: prostokąt

en: Redirect to external GPX files
pl: Przekierowuj do zewnętrznych plików GPX

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
pl: Przekierowuje do zewnętrznych plików GPX zamiast przetwarzać je jak wewnętrzne pliki GPX po kliknięciu przycisku pobierania. Włączanie tej opcji zmniejsza ruch na serwerze, ale zewnętrzne pliki GPX mogą zostać otwarte przez przeglądarkę zamiast być pobierane.

en: Region
pl: region

en: Register strings
pl: Zarejestruj łańcuchy

en: Register strings for translation
pl: Zarejestruj łańcuch do tłumaczenia

en: Remove all markers from a map
pl: Usuń wszystkie markery z mapy

en: Remove markers
pl: Usuń markery

en: Renew your access to updates and support
pl: Odnów dostęp do aktualizacji i wsparcia

en: Replace
pl: Zamień

en: Replace marker icons
pl: Zamień ikony znaczników

en: Replacement icon
pl: Ikona do podmiany

en: Request parameter keys will be uppercase
pl: Klucze parametryzujące żądanie będą pisane wielkimi literami

en: Resellers
pl: Sprzedawcy

en: Reset
pl: Kasuj

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
pl: Zresetuj numery ID (nowe mapy otrzymają znaczniki poczynając od ID 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
pl: Zresetuj numery ID (nowe znaczniki otrzymają znaczniki poczynając od ID 1)

en: Reset button
pl: Przycisk reset

en: Reset database
pl: Resetowanie bazy danych

en: Reset map view
pl: reset widoku mapy

en: Reset settings
pl: Resetuj Ustawienia

en: Responsive map
pl: Mapa responsywna

en: Restore backup
pl: Przywróć kopię zapasową

en: Restore completed successfully
pl: Odzyskiwanie zakończone powodzeniem

en: Restrict to current view
pl: Ogranicz do bieżącego widoku

en: Return images with transparency
pl: Zwracaj obrazki z przezroczystością

en: Reverse X-axis
pl: Odwróć oś X

en: Reverse Y-axis
pl: Odwróć oś Y

en: Reviews
pl: Recenzje

en: Right
pl: Prawa

en: Role
pl: Rola

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Romanian (Romania)
pl: Rumuński (Rumunia)

en: Round
pl: Okrągłe (Round)

en: Route type
pl: Typ trasy

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Same tab
pl: Ta sama karta

en: Satellite
pl: Satelita

en: Save
pl: Zapisz

en: Save current values as defaults for new maps
pl: Zapisz bieżące wartości jako domyślne dla nowych map

en: Save current values as defaults for new markers
pl: Zachowaj bieżące wartości jako domyślne dla nowych markerów

en: Scale
pl: Skala

en: Scottish Gaelic
pl: Szkocki gaelicki

en: Scroll wheel zoom
pl: Zoom kółkiem myszy

en: Search
pl: Szukaj

en: Search and sort
pl: Szukaj i sortuj

en: Search maps
pl: Mapy wyszukiwania

en: Search markers
pl: Szukaj markerów

en: Security check failed
pl: Kontrola bezpieczeństwa nie powiodła się

en: Select all
pl: Wybierz wszystkie

en: Select icons
pl: Wybierz ikony

en: Select or Upload GPX file
pl: Wybierz lub prześlij plik GPX

en: Select the map you want to display
pl: Wybierz mapę, którą chcesz wyświetlać

en: Serbian
pl: Serbski

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
pl: Serbski (Cyrylica, Bośnia i Hercegowina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
pl: Serbski (Cyrylica, Serbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
pl: Serbski (Łacina, Serbia)

en: Sesotho sa Leboa
pl: Język Północy Sotho

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
pl: Ustaw na aktywne jeśli chcesz łatwo uaktualnić do wersji beta.

en: Set view
pl: Ustaw widok

en: Setswana
pl: Setswański

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings missing
pl: Brakujące ustawienia

en: Settings reset successfully
pl: Udany reset ustawień

en: Settings saved successfully
pl: Zapisano ustawienia

en: Settings updated successfully
pl: Zaktualizowano ustawienia

en: Shadow anchor
pl: Cień znacznika

en: Shadow size
pl: Rozmiar cienia

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
pl: Kształty dodane za pomocą filtrów są niewidoczne kiedy ta zakładka jest aktywna

en: Share
pl: Udostępnij

en: Share URL
pl: Link do udostępniania

en: Share button
pl: Przycisk udostępniania

en: Share text
pl: Tekst udostępniania

en: Share window
pl: Okno udostępniania

en: Shortcode
pl: Skrócony kod

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
pl: Shortcode dla dodania map - przykład:[mapsmarker map="1"]

en: Shortest
pl: Najkrótszy

en: Show
pl: Pokaż

en: Show QR code for fullscreen map
pl: Pokaż kod QR mapy pełnoekranowej

en: Show address
pl: Pokaż adres

en: Show advanced settings
pl: Pokaż zaawansowane ustawienia

en: Show all available markers (disables individual filters)
pl: Pokaż wszystkie dostępne markery (wyłącza filtry)

en: Show bearings
pl: Pokaż kierunki

en: Show blog posts and link section:
pl: Ukryj wpisy na blogu w sekcji linku:

en: Show bounds on hover
pl: Pokaż granice po najechaniu wskaźnikiem

en: Show clear button
pl: Pokaż przycisk czyszczenia

en: Show coordinates
pl: Pokaż współrzędne

en: Show directions link
pl: dodaj link wskazówek dojazdu

en: Show end icon
pl: Pokaż ikonę końca

en: Show error tiles
pl: Pokaż komunikaty błędów

en: Show fullscreen link
pl: Pokaż ikonę pełnego ekranu

en: Show health check:
pl: Pokaż status kondycji systemu:

en: Show imperial
pl: Pokaż imperialne

en: Show in markers list
pl: Pokaż na liście znaczników

en: Show in popup
pl: Pokaż na popupie

en: Show interval markers
pl: Pokaż znaczniki interwałowe

en: Show location finder
pl: Pokaż wyszukiwarkę lokalizacji

en: Show location marker
pl: Pokaż znacznik lokalizacji

en: Show marker name
pl: Pokaż nazwę markera

en: Show me where I am
pl: Pokaż moją pozycję

en: Show metric
pl: Pokaż metryczne

en: Show minimap
pl: Pokaż minimapę

en: Show popup
pl: Pokaż popup

en: Show release notes
pl: Pokaż uwagi do wersji

en: Show search and sort
pl: Pokaż wyszukiwanie i sortowanie

en: Show start icon
pl: Pokaż ikonę początku

en: Show start/end icons
pl: Pokaż ikony start/koniec

en: Show traffic layer?
pl: Pokaż warstwę ruchu drogowego?

en: Show unit button
pl: Pokaż przycisk jednostek

en: Shows a placeholder image for tiles that cannot be loaded
pl: Pokazuje zastępczy obrazek dla niezaładowanego kafelka

en: Sindhi (Arabic)
pl: Sindhi (Arabski)

en: Single marker mode
pl: Tryb pojedynczego markera

en: Sinhala
pl: Syngaleski

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Sort order
pl: Sortowanie

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Source
pl: Źródło

en: Source or target missing
pl: Brak źródła lub celu

en: Source or target not found
pl: Źródło lub cel, którego nie znaleziono

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Spanish (Mexico)
pl: Hiszpański (Meksyk)

en: Spanish (Spain)
pl: Hiszpański (Hiszpania)

en: Spanish (United States)
pl: Hiszpański (Stany Zjednoczone)

en: Spiderfy multiplier
pl: Mnożnik rozdzielania (spiderfy)

en: Spiderfy on every zoom
pl: Rozdzielaj (spiderfy) przy każdej zmianie przybliżenia

en: Square
pl: Kwadratowe (Square)

en: Start anonymous free 30-day trial period
pl: Rozpocznij anonimowy 30-dniowy darmowy okres próbny

en: Start backup
pl: Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej

en: Start export
pl: rozpocznij eksport

en: Start full-text search
pl: rozpocznij wyszukiwanie pełnotekstowe

en: Start icon
pl: Ikona startu

en: Start import
pl: rozpocznij import

en: Start migration
pl: Rozpocząć migrację

en: Start personalized free 30-day trial period
pl: Rozpocznij spersonalizowany 30-dniowy darmowy okres próbny

en: Start typing for suggestions
pl: Rozpocznij wpisywanie sugestii

en: Start typing for suggestions (%1$s characters minimum)
pl: Zacznij pisać aby zobaczyć podpowiedzi (minimum %1$s znaków)

en: Starting with Maps Marker Pro 4.0, marker maps have been deprecated, but can still be used for backwards compatibility. However, additional shortcode attributes are needed in order to make them look the same. Due to the high risk of doing this programmatically, we require you to replace these shortcodes manually. Start the migration check to get a list of used shortcodes and how they need to be updated. Only shortcodes in posts and pages can be detected, so please also check if you are using any shortcodes in widgets or other places. This only affects shortcodes for marker maps. Shortcodes for layer maps do not need to be updated.
pl: Począwszy od Maps Marker Pro 4.0 wcześniejsze mapy są przestarzałe ale wciąż mogą być używane w ramach wstecznej kompatybilności. Jednakże konieczne jest podanie dodatkowych atrybutów przy shortcod'ach aby wygladały wciąż tak samo. W związku z wysokim ryzykiem robenia tego automatycznie wymagana jest ręczna podmiana tych kodów na właściwe. Rozpocznij migrację aby otrzymać listę użytych shortcod'ów i sposobu w jaki mają być uaktualnione. Wykrywane są tylko kody we wpisach i na stronach więc musisz sprawdzić samodzielnie widgety czy inne miejsca. Problem dotyczy jedynie shortkodów dla map z markerami. Kody dla map warstwowych nie muszą być uaktualniane.

en: Sticky
pl: Przyklejone

en: String of available tile server subdomains (each letter is a subdomain name)
pl: Dostępne subdomeny serwera udostępniającego kafelki (każda litera jest nazwą subdomeny)

en: Strings for all maps and markers successfully registered for translation
pl: Zarejestrowano do tłumaczenia łańcuchy dla wszystkich map i markerów

en: Stroke
pl: Kreska

en: Stroke color
pl: Kolor kreski

en: Stroke opacity
pl: Przezroczystość kreski

en: Stroke weight
pl: Grubość kreski

en: Styles
pl: Style

en: Subdomains
pl: Poddomeny

en: Submit
pl: zatwierdź

en: Support
pl: Wsparcie

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Swedish (Sweden)
pl: Szwedzki (Szwecja)

en: Tagalog
pl: Tagalski

en: Tajik (Cyrillic)
pl: Tajski (Cyrylica)

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Target
pl: Cel

en: Tatar (Cyrillic)
pl: Tatarski (Cyrylica)

en: Terrain
pl: Teren

en: Test mode
pl: Tryb testowy

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
pl: Tryb testowy wyłączony - zmiany zostaną zapisane w bazie danych.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
pl: Tryb testowy włączony - zmiany nie będą zapisywane w bazie danych.

en: Thai
pl: Tajski

en: The Database API provides developers with a future-proof way to access or modify the Maps Marker Pro database programatically.
pl: API bazy danych umożliwia programistom wygodną i przyszłościową drogę dostępu lub modyfikacji bazy danych Maps Marker Pro programistycznie.

en: The URL points to a Web Map Service
pl: Ten link wskazuje na Web Map Service

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used.
pl: Odnośnik do autorskiego obrazu cienia ikony. Jeśli pusty, cień nie będzie wyświetlany.

en: The correct URL is: %1$s
pl: Poprawny URL: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
pl: Parametr kulturowy pozwala na wybranie języka kulturowego dla rejonów geograficznych, umieści nazwy i etykiety map na obrazkach map bing. Dla obsługiwanych kultur, nazwy ulic wyświetlane są wg lokalnej kultury. Na przykład, jeśli poprosisz o lokalizację we Francji, nazwy ulic zostaną wyświetlone w języku francuskim. W przypadku innych danych, takich jak nazwy krajów, poziom lokalizacji będzie się różnił dla każdej z kultur. Więcej szczegółów na  %1$s.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area.
pl: Odległość (w metrach) do jakiej zwracać wyniki. Zauważ, że ustawienie promienia wpłynie na wyniki z oznaczonego obszaru ale nie musi oznaczać ich zawężenia tylko do niego.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area. Set to zero to disable.
pl: Odległość (w metrach) poniżej której powinny być zwracane wyniki. To ustawienie powoduje, że wyniki będą najczęściej w tym okręgu, ale może zwrócić wyniki spoza tego okręgu. Ustaw zero, aby wyłączyć to ustawienie.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
pl: Endpoint eksportu jest wyłączony, to ustawienie nie jest aktywne

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
pl: Endpoint pełnego ekranu jest wyłączony, to ustawienie nie jest aktywne

en: The geolocation has been denied
pl: Odmowa geolokacji

en: The geolocation has failed for an unknown reason
pl: Nieznany błąd geolokacji

en: The geolocation has timed out
pl: Geolokacja przekroczyła limit czasu (timeout)

en: The geolocation is unavailable
pl: Geolokacja jest niedostępna

en: The interface language to use on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google Maps and Bing maps can be set separately via the according basemap settings section.
pl: Język interfejsu używany na "zapleczu" oraz na mapie widzianej przez użytkowników. Proszę pamiętać, że język map Google i Bing może być określony indywidualnie w odpowiedniej części konfiguracji map bazowych.

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
pl: Język w którym mają być wyniki. Zobacz %1$s żeby sprawdzić listę wspieranych języków.

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
pl: Język wykorzystywany do pokazywania informacji tekstowych takich jak nazwy przycisków, informacje prawne czy etykiety.

en: The map is not used in any content.
pl: Mapa nie jest nigdzie wykorzystywana.

en: The map is used in the following content:
pl: Mapa jest wykorzystywana w następujących miejscach:

en: The maximum upload file size on your server is %1$s
pl: Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku na Twoim serwerze wynosi %1$s

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
pl: Punkt wokół którego chcesz uzyskać informacje o miejscu. Musi być określony jako długość, szerokość geograficzna (np.: %1$s).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
pl: Priorytet map w stosunku do innych URLi na Twojej stronie

en: The tiles are non-geographical
pl: Kafelki są niegeograficzne

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
pl: Współrzędne punktu x ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu).

en: The x-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
pl: Współrzędne punktu x cienia ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu).

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
pl: Koordynat X kotwicy popupu (relatywnie do kotwicy ikony)

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
pl: Współrzędne punktu y ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu).

en: The y-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
pl: Współrzędne punktu y cienia ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu).

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
pl: Koordynat Y kotwicy popupu (relatywnie do kotwicy ikony)

en: There are %1$s unassigned markers.
pl: Ilość nieprzypisanych znaczników: %1$s.

en: There are issues with your installation.
pl: Znaleziono błędy w instalacji

en: This includes custom layers, maps, markers and relationships. Settings need to be backed up separately.
pl: Włączając własne warstwy, mapy, markery i powiązania. Ustawienia muszą być zarchiwizowane oddzielnie.

en: This marker uses custom overlays and/or WMS layers, which are unsupported for marker maps. Please create a map for this marker and replace the old marker shortcode with the new map shortcode.
pl: Ten marker wykorzystuje własne nakładki i/lub warstwy WMS które nie są wspierane przez mapy narkerów. Stwórz nową mapę dla tego markera i zamień stary kod wywołujący mapę na nowy.

en: This will reset the Maps Marker Pro database. All custom layers, maps, markers and relationships will be deleted. Settings are not affected.
pl: To zresetuje bazę Maps Marker Pro. Wszystkie stworzone warstwy, mapy, markery i powiązania zostaną skasowane. Konfiguracja zostanie zachowana.

en: This will reset the selected Maps Marker Pro settings to their default values.
pl: To zresetuje konfigurację Maps Marker Pro do wartości domyślnych.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
pl: Pozwala przetestować wtyczkę pod kątem problemów i niezgodności.

en: Ticks font color
pl: Kolor fontu zaznaczenia

en: Tiles courtesy of
pl: Kafle dzięki uprzejmosci

en: TinyMCE button
pl: TinyMCE przycisk

en: To download a detailed report, please <a href="%1$s">click here</a>.
pl: Aby pobrać szczegółowy raport <a href="%1$s">kliknij tutaj</a>.

en: To select a location, please click on a result or press
pl: Aby wybrać lokalizację kliknij na wyniku lub naciśnij

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
pl: Aby używać geocodingu aktywuj dostawcę usług geocodingu w <a href="%1$s" target="_blank">ustawieniach geocodingu</a>

en: TomTom API key
pl: Klucz TomTom API

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
pl: TomTom Geocoding API pozwala na %1$s transakcji w miesiącu i %2$s zapytań na sekundę przy użyciu darmowego klucza. Wyższe limity są dostępne na żądanie - %3$s.

en: TomTom Geocoding API key
pl: Klucz TomTom Geocoding API

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: Tooltip background color
pl: Kolor tła podpowiedzi

en: Tooltip font color
pl: Kolor fontu podpowiedzi

en: Top
pl: Góra

en: Total
pl: Suma

en: Total maps:
pl: Wszystkich map:

en: Total markers:
pl: Wszystkich markerów:

en: Track color
pl: Kolor ścieżki

en: Track name
pl: Nazwa śladu

en: Track opacity
pl: Przeźroczystość ścieżki

en: Track smooth factor
pl: Ślad smoothFactor

en: Track weight
pl: Rodzaj trasy

en: Trademarks and copyright
pl: Znaki towarowe i prawa autorskie

en: Translate
pl: Tłumacz

en: Translations
pl: Tłumaczenie

en: Transparent tiles
pl: Przezroczyste kafelki

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turkmen (Latin)
pl: Turkmeński (Łacina)

en: Turn off measuring
pl: Wyłącz pomiar

en: Turn on measuring
pl: Włącz pomiar

en: Tutorial and example styles
pl: Style przewodnika i przykładów

en: Two finger zoom
pl: Zoom dwoma palcami

en: Type
pl: Typ

en: Typeahead suggestions character limit
pl: Ilość znaków wymagana przed rozpoczęciem sugerowania.

en: Typing interval delay
pl: Opóźnienie wpisywania

en: URL missing
pl: Brakuje URL

en: URL template for the tile server
pl: Szablon URL dla serwera udostępniającego kafelki

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Unable to determine delimiter
pl: Nie udało się ustalić separatora

en: Unfortunately, Algolia has discontinued their geocoding services. In order to enable geocoding again, you need to register an API key for at least one of the other available geocoding providers and activate it as the new default. For more information on how to register and set up geocoding API keys, please <a href="%1$s">click here</a>.
pl: Niestety Algolia przestała świadczyć usługi geocodingu. Aby nadal korzystać z geocodingu zarejestruj klucz API dla co najmniej jednego z pozostałych dostawców usług geocodingu i ustaw tego dostawcę jako domyślnego. Aby uzyskać więcej informacji na temat rejestracji i pozyskiwania kluczy API do geocodingu <a href="%1$s">kliknij tutaj</a>.

en: Unit
pl: Jednostka

en: Units
pl: Jednostki

en: Until
pl: Do

en: Until pan
pl: Aż do przesunięcia

en: Until pan or zoom
pl: Do momentu przesunięcia lub zbliżenia

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Update GPX
pl: Aktualizuj GPX

en: Update existing, add remaining
pl: Zaktualizuj istniejące, dodaj pozostałe

en: Update frequency
pl: Częstość aktualizacji

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="%1$s">administrator</a>
pl: Instrukcja aktualizacji: Twój użytkownik nie ma uprawnień do aktualizacji wtyczek, skontaktuj się z <a href="%1$s">administratorem</a>

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1$s">updates page</a>.
pl: Instrukcja aktualizacji: proszę wykonać aktualizację ze <a href="%1$s">Strona aktualizacji</a>.

en: Update markers
pl: aktualizuj marker

en: Update settings
pl: ustawienia aktualizacji

en: Updated
pl: Zaktualizowane

en: Updated by
pl: Zaktualizowane przez

en: Updated on
pl: Zaktualizowano

en: Upload
pl: wgraj

en: Upload new icon
pl: Wgraj nową ikonę

en: Uppercase parameters
pl: Parametry wielkimi literami

en: Use the Shortcode API to create maps dynamically, without adding them on the backend first, or to override the map settings.
pl: Skorzystaj z API kodów wywołujących aby tworzyć mapy dynamicznie, bez dodawania ich w panelu zarządzania serwisem lub do wywoływania własnych ustawień map.

en: Use the following directions provider
pl: Wybierz poniżej dostawcę wskazówek dojazdu

en: Use tools
pl: Użyj narzędzi

en: Used in content
pl: Użyte w zawartości

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
pl: Używane do tworzenia ładnych linków do map pełnoekranowych lub endpointów API

en: Uzbek
pl: Uzbecki

en: Uzbek (Latin)
pl: Uzbecki (Łacina)

en: Valencian
pl: Walencyjski

en: Version
pl: Wersja

en: Version of the service to use
pl: Wersja usługi do wykorzystania

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: View fullscreen
pl: Zobacz na pełnym ekranie

en: View maps
pl: Zobacz mapy

en: View markers
pl: Zobacz warstwę

en: View post
pl: Wyświetlanie stanowiska

en: View release notes
pl: Zobacz notatki dla tej wersji

en: Visible between %1$s and %2$s
pl: Widoczne pomiędzy %1$s i %2$s

en: Visible from %1$s
pl: Widoczne od %1$s

en: Visible until %1$s
pl: Widoczne do %1$s

en: WARNING: If you restore a backup, the entire Maps Marker Pro database will be wiped and replaced with the data from the file. This cannot be undone.
pl: OSTRZEŻENIE: jeśli odtworzysz dane z kopii zapasowej baza danych Maps Marker Pro zostanie wyczyszczona i zastąpiona danymi z pliku. Tego nie można cofnąć.

en: WARNING: this cannot be undone.
pl: OSTRZEŻENIE: tego nie można cofnąć.

en: WMS settings
pl: Ustawienia WMS

en: Walking directions
pl: Wyznacz trasę pieszą

en: Warning: If you migrate your data, any maps or markers created with Maps Marker Pro 4.0 will be deleted and replaced with the Maps Marker Pro 3.1.1 data (which will remain unchanged). This cannot be undone.
pl: Ostrzeżenie: jeśli zmigrujesz dane, wszelkie mapy czy markery stworzone w Maps Marker Pro 4.0 będą usunięte i zamienione na dane Maps Marker Pro 3.1.1 (które zostaną niezmienione). Tego nie można cofnąć.

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
pl: Ostrzeżenie: Nieprawidłowa wartość dla %1$s w wierszu %2$s (%3$s) - użyto wartości bieżącej %4$s

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
pl: Ostrzeżenie: nie jest polecane na stronach produkcyjnych - używasz na własne ryzyko!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
pl: Ostrzeżenie: Twój dostęp do aktualizacji i wsparcia Maps Marker Pro wygasł!

en: Warning: your license is invalid!
pl: Uwaga: twoja licencja jest niepoprawna!

en: Waypoints
pl: Punkty trasy

en: Waypoints radius
pl: Promień punktu trasy

en: We recommend using OpenStreetMap, but if you also want to use Google Maps, you need to register a <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API key</a>.
pl: Zalecamy wykorzystywanie OpenStreetMap - jeśli jednak chcesz używać map Google, musisz zarejestrować "<a href="%1$s" target="_blank">klucz API Google Maps Javascript</a>".

en: Weekly
pl: Tygodniowo

en: Weighting method of routing
pl: ważona metoda rutingu

en: Welsh
pl: Walijski

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
pl: Podczas wyszukiwania lokalizacji bez określonej maksymalnej odległości, przybliżenie mapy zostanie ustawione na tym poziomie (użyj wartości 0, aby wyłączyć przybliżanie)

en: When panning past the edges of a map, objects such as markers will seamlessly be moved to the new copy of the map
pl: Obiekty, takie jak znaczniki, będą płynnie przenoszone na nową kopię mapy przy przesuwaniu do krawędzi bieżącej mapy

en: When using batch geocoding or when ambiguous results are returned, any results within the provided bounding box will be moved to the top of the results list. Below you will find an example for Vienna/Austria:
pl: Używając seryjnego geokodowania lub gdy wyniki szukania są niejednoznaczne każde wyniki wewnątrz obszaru będą przesunięte ku górze listy wyników. Poniżej przykład dla Wiednia (Austria):

en: Whether the layer should be treated as a basemap or an overlay
pl: Czy warstwa powinna być traktowana jako podstawowa czy nałożona.

en: Width
pl: Szerokość

en: Width of the icons in pixels.
pl: Szerokość ikon w pixelach

en: Width of the shadow icon in pixels.
pl: Szerokość cienia ikony w pixelach

en: Width unit
pl: Jednostka szerokości

en: Will be used if a link to a fullscreen map gets added to the homescreen on mobile devices. If empty, the Maps Marker Pro logo will be used.
pl: Będzie wykorzystywany jeśli link do mapy pełnoekranowej zostanie dodany do ekranu głównego na urządzeniach mobilnych. Jeśli pusty, zostanie użyte logo Maps Marker Pro.

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
pl: Będzie wyświetlać znacznik co kilometr lub co milę, w zależności od ustawienia jednostki.

en: WordPress Admin Bar integration
pl: Integracja z belką nawigacyjną administratora WordPress

en: WordPress admin dashboard widget
pl: Widget kokpitu administratora WordPress

en: WordPress integration
pl: Integracja z WordPress

en: WordPress version
pl: Wersja WordPress

en: XML sitemaps help search engines like Google, Bing, Yahoo and Ask.com to better index your blog. With such a sitemap, it is much easier for the crawlers to see the complete structure of your site and retrieve it more efficiently. Geolocation information can also be added to sitemaps in order to improve your local SEO value for services like Google Places.
pl: Mapy strony w formacie XML pomagają wyszukiwarkom takim jak Google, Bing, Yahoo czy Ask.com w indeksowaniu twojego bloga. Dzięki takiej mapie, roboty indeksujące znają strukturę twojej strony i są w stanie ją sprawniej przetworzyć. Dane geolokacyjne mogą zostać dodane do mapy strony, aby poprawić twoje SEO w usługach takich jak Google Places.

en: Y-axis max value
pl: Maksymalna wartość osi Y

en: Y-axis min value
pl: Minimalna wartość osi Y

en: Y-axis offset value
pl: Przesunięcie osi Y

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Yiddish
pl: Jidysz

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
pl: Już rozpoczęła się 30-dniowa-próbę dla tej witryny - klucz licencyjny dla darmowego okresu próbnego: %1$s

en: You are currently using v%1$s and the plugin author highly recommends updating to v%2$s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="%3$s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
pl: Aktualnie używasz v%1$s i autor wtyczki rekomenduje aktualizację do v%2$s celem uzyskania nowych funkcjonalności, poprawek i aktualizacji tłumaczeń (zobacz na <a href="%3$s" target="_blank">ten post</a> aby uzyskać więcej szczegółów o najnowszym wydaniu).

en: You are using the plugin "%1$s", which is severely outdated and incompatible with Maps Marker Pro - please deactivate it.
pl: Korzystasz ze starej i niekompatybilnej z Maps Marker Pro wtyczki "%1$s". Wyłącz ją proszę.

en: You are within %1$s %2$s from this point
pl: Jesteś w odległości %1$s %2$s od tego punktu

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
pl: Możesz zarchiwizować, odzyskać i zresetować ustawienia na  <a href="%1$s">stronie z narzędziami</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
pl: %1$s pozwala wybrać spośród różnych dostawców geokodowania co z kolei pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów zgodnie z potrzebami.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
pl: Możesz używać wersji %1$s bez ograniczeń. Nie będziesz jednak mieć dostępu do systemu pomocy, ani nie otrzymasz aktualizacji naprawiających błędy, dodających funkcjonalności i optymalizację.

en: You can copy your existing maps to this version using the <a href="%1$s">data migration tool</a>.
pl: Możesz skopiować istniejące mapy do tej wersji korzystając z <a href="%1$s">narzędzia do migracji danych</a>.

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
pl: Możesz włączać lub wyłączać wbudowane warstwy. Wyłączona warstwa nie będzie dostępna do przy tworzeniu, edycji albo wyświetlaniu map. Warstwy, które wymagają dodatkowej rejestracji nie będą dostępne bez dodania danych autoryzacyjnych (takich jak klucze API), nawet jeśli są tutaj włączone.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
pl: Możesz przetestować Maps Marker Pro przez 30 dni za darmo - bez żadnych zobowiązań.

en: You do not have the required capabilities to add maps.
pl: Nie posiadasz uprawnień do dodawania map.

en: You do not have the required capabilities to add markers.
pl: Nie posiadasz uprawnień do dodawania znaczników.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
pl: Nie masz wymaganych uprawnień do edycji mapy o ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
pl: Nie masz wymaganych uprawnień do edycji znacznika o ID %1$s.

en: You may bias results to a specified circle by passing a location and a radius parameter. This instructs the Place Autocomplete service to prefer showing results within that circle. Results outside of the defined area may still be displayed. You can use the components parameter to filter results to show only those places within a specified country.
pl: Możesz wpłynąć na wyniki podając określone położenie okręgu oraz jego promień. To poinstruuje usługę Place Autocomplete żeby preferowała pokazywanie wyników z tego okręgu. Wyniki spoza zdefiniowanego obszaru mogą wciąż być wyświetlane. Możesz użyć odpowiednich parametrów aby przefiltrować wyniki i pokazać tylko miejsca z określonego kraju.

en: You must agree to the ToS
pl: Musisz zgodzić się na ToS

en: You need to confirm this action
pl: Działanie to należy potwierdzić

en: You seem located outside the boundaries of the map
pl: Zostałeś prawdopodobnie zlokalizowany poza granicami wyświetlanej mapy

en: Your chosen file has %1$s, cannot continue
pl: Wybrany przez Ciebie plik ma %1$s, nie można kontynuować

en: Your chosen file has %1$s, we are good to go
pl: Wybrany przez Ciebie plik ma %1$s, możemy dalej działać

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
pl: Twój bezpłatny klucz licencyjny dla 30 dniowego okresu próbnego wygasł. <a href="%1s" target="_blank">Aby kontynuować należy zakupić ważny klucz licencyjny wersji pro. </a>.

en: Your free 30 day trial license key is invalid.
pl: Twój klucz próbnej, 30 dniowej licencji jest niepoprawny.

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom buttons
pl: Przyciski zoom

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom level offset
pl: Przesunięcie poziomu przybliżenia

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Zoom step
pl: Krok zoomu

en: all
pl: wszystkie

en: click here for 1000+ free icons
pl: kliknij tu po 1000+ darmowych ikon

en: click here for more details
pl: kliknij tu po więcej szczegółów

en: click to sort
pl: kliknij aby sortować

en: contributors
pl: osoby wspierające

en: culture code
pl: kod narodowości

en: days left
pl: pozostało dni

en: disabled
pl: wyłączony

en: download GPX file
pl: pobierz plik GPX

en: edit
pl: edytuj

en: enabled
pl: włączony

en: feet
pl: stopy

en: hidden
pl: ukryty

en: hide
pl: ukryj

en: imperial (miles)
pl: imperialne (mile)

en: language code
pl: kod języka

en: markers
pl: markery

en: meters
pl: metry

en: metric (km)
pl: metryczne (km)

en: miles
pl: mil

en: nautical miles
pl: mile morskie

en: no
pl: nie

en: none
pl: żadne

en: of
pl: o

en: open starter guide
pl: otwórz poradnik dla początkujących

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
pl: openrouteservice.org (bazuje na OpenStreetMap, tylko Europa)

en: optional
pl: opcje

en: preview
pl: podgląd

en: required
pl: wymagane

en: results
pl: wyniki

en: settings
pl: ustawienia

en: show
pl: pokaż

en: show all available changelogs
pl: pokaż wszystkie dostępne dzienniki zmian

en: translate
pl: tłumacz

en: under
pl: pod

en: use custom shadow (please enter URL below)
pl: użyj własnego cienia (wprowadź poniżej URL)

en: use default shadow
pl: użyj cienia domyślnego

en: via email
pl: przez email

en: visible
pl: widoczny

en: yes
pl: tak

en: {s} - subdomain
pl: {s} - subdomena

en: {x} and {y} - tile coordinates
pl: {x} i {y} - koordynaty kafelka

en: {z} - zoom level
pl: {z} - poziom przybliżenia
